Zapowiedź: Stal - Stilon Gorzów

Już w najbliższą sobotę nasza drużyna zainauguruje rundę wiosenną na własnym stadionie na którym zmierzy się bodaj z najbardziej utytułowaną drużyną naszej grupy III Ligi Stilonem Gorzów. Po wygranej ze Ślęzą Wrocław, Stal powróciła na fotel lidera III grupy ale ma niewielka przewagę nad grupą pościgową i każda strata punktów może zepchnąć nas z pierwszego miejsca.

Stilon Gorzów to obecny beniaminek rozgrywek III Ligi ale potencjał kadrowy jak i finansowy tej drużyny wskazywał że celem gorzowian na pewno nie będzie gra o utrzymanie ale o coś znacznie więcej łącznie z awansem. Po rundzie jesiennej Stilon zajmował piąte miejsce w tabeli ale ubiegłotygodniowa przegrana z KGHM ZANAM Polkowice zepchnęła go na pozycję szóstą. Co prawda to dopiero początek zmagań w rundzie wiosennej ale wydaje się, iż tylko wygrana w sobotnim meczu da naszym rywalom realną szansę gry o awans. Po rozegraniu osiemnastu kolejek Stilon ma na koncie 28 punktów tracąc do lidera ;-) osiem. Nasi sobotni rywale mogą się pochwalić całkiem dobrym bilansem goli: 37 zdobytych (czwarty wynik w lidze) oraz 30 straconych (dziewiąte miejsce ex aequo z Miedzią II Legnica).

W przerwie zimowej w Stilonie było raczej spokojnie, utrzymano bowiem trzon drużyny i wzmocniono kilkoma ciekawymi ale i trochę egzotycznymi jak na III ligę zawodnikami. Do drużyny trenera Adama Gołubowskiego trafili bowiem japoński skrzydłowy Motoki Kakehi oraz pochodzący z Francji Redoine Aouchet. Ponadto w walce o awans mają pomóc napastnik Mateusz Kwiatkowski (min. Ruch Chorzów, Legionovia Legionowo) oraz bramkarz Krystian Rudnicki (Pogoń Szczecin, MKS Kluczbork). Nie zapomniano także o młodzieży i do drużyny dołączył siedemnastoletni Bartosz Bielak. Odeszli natomiast Daniel Mrozek (Piast Karnin), który ma ogrywać się w niższych ligach oraz Adrian Nowak i Remigiusz Brzytwa (obaj wypożyczenie). Wolną rękę w poszukiwaniu klubu dostali: Maciej Gasek, Maksymilian Dikof, Masahiro Enjo, Piotr Rymar oraz Krystian Paszkowski.

Statystyki Stilonu już znamy ale „liczby” Stali także robią wrażenie a szczególnie bezkompromisowość naszych zawodników, którzy nie lubią się dzielić punktami. Na uwagę zasługuje także liczba strzelonych goli bo aż 45 co jest najlepszym wynikiem nie tylko w naszej lidze ale we wszystkich III ligach!

Kolejnym czynnikiem, który przemawia za naszą drużyną jest miejsce rozgrywania meczu. Jak pokazują statystyki Stal świetnie spisuje się w meczach domowych, natomiast rywale w spotkaniach wyjazdowych dużo tracą ze swojej przebojowości. Ale to tylko statystyki a te niestety nie biegają po boisku.

Jak już wspominaliśmy Stilon może się pochwalić jedną z lepszych formacji ofensywnych w naszej grupie a najlepszym strzelcem naszych sobotnich gości jest Rafał Świtaj, na grę którego patrzy się z wielką przyjemnością. Oprócz ładnej gry może się on także pochwalić bardzo dobrą skutecznością o której przekonaliśmy się w rundzie jesiennej w meczu trzeciej kolejki w której Świtaj strzelił nam aż trzy gole! O klasie snajpera gorzowian świadczy tytuł Piłkarza Roku 2017 w województwie lubuskim, przyznany przez kibiców w jednym z plebiscytów. Siła ofensywna Stilonu to nie tylko Świtaj, bowiem dwóch zawodników (Zakrzewski, Błajewski) maja na swoim koncie po sześć goli.

W poprzedniej rundzie w Gorzowie nasza drużyna przegrała ze Stilonem 2:3. Niestety słabo zagraliśmy wówczas w I połowie w drugiej było już lepiej ale na Stilon to nie wystarczyło.

Ciekawy mecz zapowiada się w sobotę na Stadionie Miejskim w Brzegu. Stilon Gorzów to bowiem jedna z najbardziej chwalonych przez rywali drużyna, która bardzo dobrze gra piłką. Stal natomiast po zimowych wzmocnieniach, mimo już mocnej kadry wydaje się być jeszcze silniejsza co pokazaliśmy w meczu ze Ślęzą Wrocław. Obie drużyny będą w sobotę chciały zgarnąć pełną pulę – Stal aby utrzymać fotel lidera, natomiast Stilon aby utrzymać kontakt ze ścisłą czołówką tabeli. Liczymy także na naszych kibiców i ich liczny i głośny udział w meczu co pokazali już we Wrocławiu!

III Liga gr 3, XX kolejka

Stal – Stilon Gorzów

24.03.2018 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy!