Zapowiedź: Stal - Stilon Gorzów

W najbliższą sobotę na Stadionie Miejskim w Brzegu, nasza drużyna rozegra arcyważny mecz nie o sześć ale o dziewięć punktów w którym zmierzy się ze Stilonem Gorzów. Obie jedenastki, obecny sezon rozpoczęły fatalnie i po ośmiu kolejkach zajmują miejsca spadkowe i aby na stałe tam się nie zadomowić muszą zacząć wygrywać.

Stilon Gorzów Prosupport tak od kilku kolejek brzmi oficjalna nazwa naszego sobotniego rywala, który związał się ze swoim sponsorem trzyletnią umową. Pozyskanie sponsora strategicznego to bardzo dobra informacja dla Stilonu, który przed startem rozgrywek przeszedł istną rewolucję kadrową ale także organizacyjną. Olbrzymie kłopoty finansowe, sprawiły że jeszcze na kilka tygodni przed startem III ligi nie wiadomo było czy zobaczymy gorzowian w rozgrywkach. Z klubem pożegnało się kilku najbardziej doświadczonych zawodników oraz trener Gołubowski, zmienił się Zarząd i Prezes klubu. Zmiany te miały na celu szybkie „wyprostowanie” trudnej sytuacji i przystąpienia klubu do rozgrywek. Na szczęście wszystko ułożyło się po myśli działaczy i zawodników i dzięki temu możemy rywalizować z tym jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w naszej grupie.

Jak już wspomniano wcześniej największa zmiana w kadrze nastąpiła na ławce trenerskiej Stilonu, gdzie Adama Gołubowskiego zmienił Kamil Michniewicz. Z kadry z poprzedniego sezonu odeszło dwunastu zawodników min. Łukasz Zakrzewski, Mateusz Ogrodowski, Mateusz Kwiatkowski oraz dwaj obcokrajowcy: Abdul Mustapha Ouedraogo, Redoine Ouchet. Do zespołu dołączyli natomiast głownie wychowankowie ale także kilku już ogranych zawodników na tym szczeblu rozgrywek takich jak: Michał Chyrek (Piast Żmigród) czy Taranenko Miroslav (Resovia).

Po ośmiu kolejkach gorzowianie zajmują ostanie miejsce w tabeli naszej grupy, tracąc do Stali jedynie dwa punkty. W dotychczasowych meczach rywale zdobyli dziewięć goli a stracili dwadzieścia trzy (najwięcej w lidze). Jedyne zwycięstwo Stilon odniósł w IV kolejce w której pokonał u siebie Ruch Radzionków 2:1. W meczach wyjazdowych nasi rywale jak na razie zanotowali jeden remis (Warta Gorzów) oraz trzy przegrane, zdobywając w tych meczach cztery gole i tracąc dwanaście. Niestety w przypadku naszej drużyny własne boisko nie jest w tym sezonie naszym sprzymierzeńcem, bowiem w dotychczasowych trzech meczach u siebie wszystkie trzy przegraliśmy.

Dziewięć zdobytych goli na koncie naszych sobotnich rywali, jest trzecim najgorszym wynikiem w naszej grupie a na listę strzelców Stilonu wpisało się siedmiu zawodników. Najlepszymi strzelcami drużyny naszych rywali są Michał Chyrek oraz Sebastian Jarosz, którzy zdobyli po dwa gole.

W naszej drużynie przed sobotnim meczem, trener Jacek ma do dyspozycji całą kadrę, bowiem nikt nie narzeka na uraz oraz nikt nie pauzuje za kartki. Pod wodzą nowego szkoleniowca Stal co prawda jeszcze nie wygrała ale w obu meczach zaprezentowała się znacznie lepiej niż wcześniej i liczymy że od soboty „żółto-niebiescy” zaczną punktować i piąć się w górę tabeli. Niewykluczone, iż przed tym meczem zaprezentujemy Państwu dwóch nowych zawodników (w tym jeden dobrze znany i lubiany) ale o szczegółach poinformujemy po ewentualnym załatwieniu formalności.

W poprzednim sezonie po bardzo zaciętych meczach obie drużyny zdobyły po trzy gole. W Gorzowie gospodarze wygrali 3:2 natomiast w Brzegu górą była Stal wygrywając 2:1.

Sobotni mecz będzie miał olbrzymie znaczenie dla naszych chłopaków, którzy wiedzą, iż miejsce które obecnie zajmują nie oddaje ich możliwości i umiejętności. Ciężko trenują pod okiem trenera Jacka i wierzą, że dobra gra w końcu przyniesie upragnione zwycięstwo i marsz w górę tabeli. My także w to bardzo mocno wierzymy.

III Liga gr.3, IX kolejka

Stal – Stilon Gorzów

22.09.2018 (sobota), godz. 16:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.