Zapowiedź: Stal - Unia Turza Śląska

W sobotę rozgrywana będzie druga kolejka III Ligi gr. 3, w której nasza drużyna ponownie zagra na własnym boisku. W swoim drugim meczu sezonu 2017/2018 zagramy z Unią Turza Śląska a stawką oprócz punktów będzie obrona fotelu lidera tabeli.

Po zeszłotygodniowej wygranej ze Ślęzą Wrocław, Stal po pierwszej kolejce zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić że aby na nim pozostać to z Unią musimy wygrać. Nie jest to wyczyn nierealny ale na pewno nie będzie to łatwy mecz o czym przekonaliśmy się w czerwcu w Turzy Śl. (4:4).

Unia Turza Śląska utrzymanie zapewniła sobie po szalonym meczu w ostatniej kolejce ze … Stalą właśnie (dodatkowo dzięki nie przystąpieniu Polonii Bytom do III Ligi). Utrzymanie turzanie zapewnili sobie bardzo dobrą grą w rundzie wiosennej w której zdobyli 22 z 34 punktów i ostatecznie zajęli 15 miejsce w tabeli.

W przerwie między rozgrywkami (tak jak i zimą) w szatni naszych rywali zaszły bardzo duże zamiany, które zdaniem trenera i Zarządu klubu mają sprawić że w Turzy nie będą do ostatniej kolejki „drżeli” o byt w III Lidze. Z klubem pożegnało się dziewięciu zawodników z których kilku grało dość dużo w poprzedni rozgrywkach: Szymon Gałecki (27 meczów), Bartłomiej Sikorski (32), Mateusz Sitnik (23), Paweł Kulczyk (30) reszta: Dawid Fugiel, Dawid Mikołajec, Łukasz Czajka, Michał Szczurek oraz Patryk Dudziński zaliczyła po kilka występów.

Do klubu ściągnięto natomiast kilku młodych zawodników z klubów z wyższych lig. I tak w Unii Turza Śl. zobaczymy obrońcę Konrada Powalę (Podbeskidzie Bielsko Biała), pomocnika Sławomira Musiolika (Zagłębie Sosnowiec via Polonia Bytom), Tomasza Okraszewskigo (Piast Gliwice), Bartłomieja Setlaka (Polonia Bytom) oraz chyba najbardziej znanego (z gry w Odrze Opole i Ruchu Zdzieszowice) napastnika Marka Gładkowskiego (ROW Rybnik). Ponadto z niższych lig do Unii przeszli: Piotr Paś (Granica Ruptawa), Mateusz Szczotok (Przyszłość Rogów), Mateusz Krzyżok (MKP Odra Centrum W.) oraz z drużyny rezerw Przemysław Pawliczek.

Patrząc na kadrę naszych rywali widać że w Turzy zbudowano naprawdę solidny zespół, który z każdym meczem powinien być groźniejszy.

Początku sezonu nasi rywale nie mogą zaliczyć do udanych, przegrywając na własnym boisku z KGHM ZANAM Polkowice 1:3. Honorowego gola dla Unii zdobył w pierwszej połowie, najlepszy na boisku Sławomir Musiolik. Spotkanie to przebiegało pod dyktando polkowiczan ale wygraną na pewno ułatwiła im czerwona kartka Szymiczka przy stanie 1:1.

Skład Unii w meczu I kolejki z KGHM ZANAM Polkowice: Marcin Musioł – Piotr Szymiczek, Kamil Kuczok, Konrad Powała, Mateusz Krzyżok (74` Marek Gładkowski) – Dariusz Pawlusiński (65` Piotr Glenc), Marcin Zarychta, Bartłomiej Setlak (89` Jonatan Domin), Paweł Polak, Sławomir Musiolik – Dawid Hanzel

W poprzednim sezonie na własnym boisku pokonaliśmy Unię Turza Śl. 3:2. Gole w tamtym meczu dla Stali zdobywali: Paweł Boczarski x2 oraz Tomasz Gajda natomiast dla Unii Mateusz Sitnik oraz Dariusz Palusiński.

Bardzo dobrze zainaugurowali nasi zawodnicy obecny sezon. Wygrana ze Ślęzą może wielką niespodzianką nie była ale jej rozmiaru już tak. Najważniejsza jest jednak gra jaką zaprezentowali nasi zawodnicy, czyli szybki atak pressing na całym boisku i szczelna obrona. W sobotę będziemy faworytem meczu z Unią Turza Śląska ale nikt w drużynie nie dopisuje sobie trzech punktów i szykuje się na kolejne 90 minut walki. Wierzymy, że jeśli zagramy na podobnym poziomie co ze Ślęzą to z Unią sobie poradzimy! Jak będzie? Zapraszamy w sobotę!

III Liga gr. 3, II kolejka

Stal – Unia Turza Śląska