Zapowiedź: Stal - Zagłębie II Lubin

W środę na własnym boisku nasza drużyna rozegra kolejny mecz w ramach rozgrywek III ligi w którym zmierzy się z rezerwami Zagłębia Lubin. Los tak chciał, iż w trzech kolejnych meczach zagramy z drużynami rezerwowymi klubów Ekstraklasy, po Górniku Zabrze w sobotę jedziemy bowiem do Miedzi II Legnica. Dobrą wiadomością przed tymi meczami dla trenera Podstawka jest to, iż będzie miał on do dyspozycji nowego zawodnika Iwana Lacustę, który w końcu będzie mógł zadebiutować w rozgrywkach.

Rezerwy Zagłębia Lubin jak na razie spisują się w rozgrywkach ligowych bardzo dobrze, bowiem po czterech kolejkach zajmują w tabeli trzecie miejsce ustępując drugiemu Górnikowi Polkowice jedynie gorszym bilansem meczów bezpośrednich. W czterech meczach nasi środowi rywale zgromadzili dziewięć punktów odnosząc trzy wygrane oraz ponosząc jedną porażkę. Na swoim koncie Zagłębie ma zdobyte osiem goli oraz cztery stracone.

Kadra rezerw Zagłębia będzie się składać gównie z młodych zawodników, celem których będzie ogrywanie się w dorosłej piłce. Dodatkowo będą oni wspierani wyróżniającymi się juniorami z Centralnej Ligi Juniorów oraz zawodnikami pierwszej drużyny, którzy akurat nie grali w lidze (lub grali mało). Trenerem naszych rywali od tego sezonu został Adam Buczek, były zawodnik oraz trener Zagłębia a zastąpił on na tym stanowisku Piotra Jacka.

W obecnych rozgrywkach, jak już wspomniano wcześniej, Zagłębie odniosło już trzy zwycięstwa i to nie z byle jakimi przeciwnikami, bowiem nasi rywale mają już na rozkładzie min. Ruch Zdzieszowice i to na wyjeździe (wygrana 4:2), oraz Ślęzę Wrocław (1:0). Ponadto lubinianie pokonali Lechię Dzierżoniów (4:2) a jedynej przegranej doznali z kolejnym kandydatem do awansu – Górnikiem Polkowice, przegrywając w „gościach” 1:2.

Najlepszym strzelcem naszych rywali jest, jak na razie, Dawid Pakulski, który ma na koncie dwa trafienia. Po jednym na swoim koncie zaliczyło, aż sześciu zawodników - Saša Balić, Kacper Chodyna, Marcin Gołębiowski, Olaf Nowak, Jakub Ryś oraz Eryk Sobków.

W poprzednim sezonie w domowym meczu przegraliśmy z rezerwami Zagłębie 1:2 natomiast w meczu wyjazdowym zremisowaliśmy 1:1.

Początek sezonu to dla naszej drużyny istny maraton piłkarski, bowiem mecze ligowe przeplatamy rozgrywkami pucharowymi a gra co trzy dni na pewno daję się „żółto-niebieskim” we znaki. Kłopotem dla trenera Podstawka są kartki (Dychus) oraz urazy Gajdy i Maja, których gra stoi pod znakiem zapytania. Liczymy jednak, że mimo trudności, nasza drużyna da z siebie wszystko i ponownie pokaże charakter i serce do walki. Liczymy także na naszych kibiców, ich wsparcie i głośny doping, który poniesie nas po drugi z rzędu komplet punktów.

III Liga gr.3, V kolejka

Stal – Zagłębie II Lubin

29.08.2018 (środa), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.