Ze Ślęzą w Oławie

Liga przyspieszyła na dobre. W nieco ponad dwa tygodnie III-ligowcy rozegrają pięć meczów, które wszystko wyjaśnią. Sprawa awansu prawdopodobnie rozstrzygnie się pomiędzy GKS 1962 Jastrzębie oraz Ruchem Zdzieszowice o tyle w walce o pozostanie trwa zacięta rywalizacja. Na dzisiaj wiadomo że z naszej grupy spadnie cztery drużyny a w przypadku spadku Rozwoju z II ligi może to być nawet pięć zespołów. Nasza drużyna utrzymanie już ma, awans także jej nie „grozi” co nie znaczy że nie mamy o co grać. Do trzeciego KGHM ZANAM Polkowice tracimy tylko jeden punkt a zakończenie rozgrywek na podium byłoby niewątpliwie ogromnym sukcesem naszego klubu.

Na początek „czerwcowego” maratonu, Stal już w środę zmierzy się ze Ślęzą Wrocław. Mecz ten odbędzie się w Oławie, gdzie wrocławianie rozgrywają domowe mecze, więc liczymy na liczny udział naszych kibiców.

Ślęzy Wrocław nikomu raczej przedstawiać nie trzeba. W Brzegu, gdzie mamy mocne tradycje koszykarskie, kibice kojarzyli ją głównie z koszykówką kobiet. O sile i marce koszykarek Ślęzy niech świadczy fakt iż kilka tygodni temu, po niesamowitych meczach zapewniły sobie tytuł Mistrzyń Polski! Ale nie tylko koszykówką Ślęza stoi bo i piłkarze pokazują że gra w pikę nie jest im obca. Poprzednie rozgrywki III Ligi, wrocławianie zakończyli na najniższym stopniu podium. W przerwie między rozgrywkami ze Ślęzy odeszło wielu czołowych zawodników a w ich miejsce ściągnięto młodych piłkarzy i mimo, iż wielu skazywało naszych środowych rywali na spadek, to Ślęza okazała się jedną z rewelacji rundy jesiennej. W obecnej rundzie wrocławianie kontynuują dobra grę i już praktyczne zapewnili sobie pozostanie w lidze na następny sezon.

Po 29 seriach gier wrocławianie z dorobkiem 42 punktów zajmują w tabeli 10 miejsce. Do naszej drużyny tracą 6 ale już do siódmego BKS Bielsko-Biała tylko 3.

Statystyki meczów domowych Ślęzy oraz wyjazdowych Stali, mówią, iż środowy mecz będzie bardzo zacięty. Zarówno Ślęza dobrze spisuje się w domowych meczach w Oławie (21 punktów) jak i Stal w meczach wyjazdowych (23 punkty).

W obecnej rundzie Ślęza zdobyła 18 punktów o jeden mniej od naszej drużyny. W meczach domowych wrocławianie zanotowali trzy wygrane, dwa remisy oraz trzy przegrane. Nasza drużyna jeszcze w rundzie wiosennej na wyjeździe nie przegrała, więc liczymy na kontynuowanie tej dobrej passy.

Po 29 kolejkach Ślęza ma na koncie 45 goli co jest jednym z lepszych wyników w naszej grupie. Najlepszym strzelcem drużyny jest zdobywca 11 goli Mateusz Kluzek. Drugi w klasyfikacji Maciej Firlej ma na koncie dwa trafienie mniej.

W przerwie między rozgrywkami w Ślęzy nastąpiły tylko kosmetyczne zmiany. Do drużyny dołączył bramkarz Sebastian Idziorek (MPK Wołów) oraz Przemysław Dubiel (Victoria Ostrzeszów). Z klubem pożegnało się także dwóch piłkarzy: Piotr Kucharczyk, który dołączył do naszej drużyny oraz Łukasz Iwaszków, który także powędrował w „opolskie” regiony wzmacniając Spartę Paczków.

W jesiennym meczu zremisowaliśmy ze Ślęzą Wrocław 3:3. Gole traciliśmy po katastrofalnych błędach naszych zawodników, co na szczęście w tej rundzie już nam się nie przytrafia. Mecz ten miał wiele zwrotów akcji od 0:1, przez 1:2 i 3:2 do 3:3.

W środę jedziemy do Oławy podbudowani wygraną z BKS Stal Bielsko-Biała i przełamaniu remisowej serii. Sobotni mecz kosztował naszych zawodników wiele sił i urazów ale sztab szkoleniowy zrobi wszystko aby wszyscy byli gotowi. Mamy nadzieję że w Oławie będzie nas wspierała swoim dopingiem spora grupa naszych kibiców, który poniesie naszych zawodników i zainkasują oni kolejny komplet punktów.

III Liga gr. 3, 30 kolejka

Ślęza Wrocław – Stal