Zenon Trzonkowski nie żyje

Z przykrością informujemy, iż w wieku 64 lat zmarł jeden z najbardziej zasłużonych i najlepszych piłkarzy w historii naszego klubu - Zenon Trzonkowski.

Trzonkowski urodził się 19 września 1957 roku. Był wychowankiem naszego klubu, który reprezentował m.in. na poziomie dawnej III ligi. W 1977 roku trafił do Śląska Wrocław, który występował w I lidze (dzisiejsza ekstraklasa). Tam zanotował 34 mecze na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, wystąpił również w rozgrywkach Pucharu Mistrzów Europy oraz Pucharze UEFA. Później obrońca reprezentował również barwy Zagłębia Lubin.

Śp. Zenon Trzonkowski był jednym z pięciu wychowanków w historii naszego klubu, którzy dostąpili zaszczytu gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju. Po zakończeniu kariery piłkarskiej pełnił funkcje trenera naszego klubu, a przez pewien czas był również Prezesem Stali.

Rodzinie i najbliższym zmarłego składamy wyrazy współczucia.

AKTUALIZACJA

Pogrzeb Śp. Zenona Trzonkowskiego odbędzie się 26 listopada o godz. 12:30 na cmentarzu przy ul. Starobrzeskiej.