"Zima w III Lidze gr.3"

Zima to dla kibiców piłkarskich czas w którym na boiskach nic się nie dzieje ale za to dużo dzieje się w gabinetach „prezesów”. Co najbardziej interesuje kibica? Oczywiście transfery. Od dzisiaj postaramy się w jednym miejscy przekazywać informację o zmianach kadrowych w drużynach gających w naszej grupie III Ligi (w każdą niedzielę postaramy się o aktualizację :-)).

1. GKS 1962 Jastrzębie.

Jak na razie z drużyny lidera płyną same dobre wieści. Klub przedłużył kontrakty z większością czołowych zawodników a dodatkowo miasto poinformowało o dotacji jaką otrzyma GKS 1962 Jastrzębie w 2017 roku a jest to kwota niebagatelna bo okrągły 1 000 0000 zł!!!! Czyżbyśmy już poznali nowego drugoligowca? Dodatkowo trener lidera dostał zgodę na „ściągnięcie” 2-3 nowych zawodników, którzy mają pomóc wrócić GKS do rozgrywek centralnych.

Przychodzą:

Odchodzą: Oskar Mazurkiewicz (Radomiak Radom?), Bartosz Szepeta, Paweł Gwóźdź (wyp. Spójnia Lądek)

Sparingi:

2. Ruch Zdzieszowice.

Drugi w tabeli i chyba najgroźniejszy i jedyny klub który może jeszcze zagrozić jastrzębianom w promocji do II Ligi Ruch Zdzieszowice, nie szaleje na rynku transferowym. Trener „Zdzichów” Adam Nocoń podkreślił że ma bardzo dobra kadrę ale jeśli trafi się jakaś okazja to nie mówi nie. Na razie do ruchu trafił ze Skry Częstochowa – Bartosz Włodarczyk (który doznał kontuzji w czasie testowego meczu Ruchu z Polonią Bytom).

Przychodzą: Włodarczyk (Skra Częstochowa)

Odchodzą:

Sparingi: MKS Kluczbork (1:1, Sowoński)

3. Rekord Bielsko-Biała

Zawodnicy Rekordu dzisiaj powrócili do treningów i na razie nie słychać nic o ruchach kadrowych w teamie trenera Wojciecha Gumoli.

Obrońca Rekordu, Michał Bojdys przejdzie tygodniowe testy w ROW 1964 Rybnik.

Przychodzą:

Odchodzą:

Sparingi: Beskid Andrychów (1:1, Madzia).

4. Skra Częstochowa

Zawodnicy Skry przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli od turniejów halowych, w których zajęli odpowiednio 3 (Piłkarska Gwiazda) oraz 4 miejsce (IX Turniej Piłki Nożnej im. Michała Kobusa).

Przychodzą:

Odchodzą: Bartosz Włodarczyk (Ruch Zdzieszowice), Hubert Tylec, Sebastian Kopeć.

Sparingi: Odra Opole (0:4)

5. BKS Stal Bielsko-Biała

Broni w walce o awans nie składa, naszpikowana znanymi nazwiskami – bielska Stal i mimo że w piłce wszystko jest możliwe to jednak 10 punktów straty nie będzie łatwo odrobić. Ale kto wie? Na razie Stal straciła Damiana Furczyka oraz wypożyczonych w poprzedniej rundzie Krystiana Dudałę oraz Macieja Felscha, którzy wrócili do swoich klubów. W okresie przygotowawczym trener Rafał Górak będzie „testował” młodzieżowców i któryś z nich na pewno załapie się do kadry.

Przychodzą:

Odchodzą: Damian Furczyk, Krystian Dudała (Zagłębie Sosnowiec), Maciej Felsch (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Sparingi: RKS Grodziec (4:1, Pląskowski, Wiśniewski, testowani)

6. Pniówek Pawłowice Śląskie

Mimo dobrej w wykonaniu pawłowiczan rundy jesiennej i w tej drużynie nastąpiły już małe zmiany, mające na celu odmłodzenie składu. Trener postanowił pożegnać się z doświadczonym napastnikiem Marcinem Sobczakiem natomiast Tomasz Kukla nie przedłużył wygasającego kontraktu. Wiemy już także co nieco o budżecie Pniówka i dotacjach dla tego klubu na 2017 rok – 47000 zł od gminy (plus dotacja na młodzież) oraz 150000 zł z Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Przychodzą: Arkadiusz Styczeń, Mateusz Kilian (obaj z Naprzód Zawada)

Odchodzą: Marcin Sobczak (Iskra Pszczyna), Tomasz Kukla (Przyszłość Rogów)

Sparingi:

7. Piast Żmigród

Zawodnicy Piasta do treningów powrócili wczoraj (09.01) a na ich pierwszych zajęciach pojawiło się kilku nowych zawodników, których przydatność do pierwszej drużyny sprawdzi trener Grzegorz Podstawek. Na pierwszych zajęciach zabrakło Grzegorza Mazurka, który jest testowany przez Górnika Zabrze.

Przychodzą:

Odchodzą:

Sparingi:

8. Ślęza Wrocław

Zawodnicy Ślęzy tak jak i nasi, okres przygotowawczy rozpoczęli w sobotę. Trener Grzegorz Kowalski zaplanował treningi 6 razy w tygodniu oraz mecze sparingowe. Na razie nie ma informacji o ruchach kadrowych w Ślęzie ale kilku zawodników było testowanych przez kluby z wyższych lig (Kornel Traczyk w Legii Warszawa, Mateusz Kluzek oraz Jakub Bohdanowicz w Miedzi Legnica).

Górnik Zabrze zaprosił na testy obrońcę Ślęzy – Marcina Wdowiaka.

Przychodzą:

Odchodzą:

Sparingi:

9. KGHM ZANAM Polkowice

W Polkowicach z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Adam Buczek, który przeniósł się do I-ligowej Wisły Puławy. Na razie nie jest znany jego następca a pierwsze zajęcia prowadził drugi trener Juliusz Cios.

W rundzie wiosennej zawodników z Polkowic jako pierwszy trener poprowadzi Enkeleid Dobi.

Przychodzą: Enkeleid Dobi (trener),

Odchodzą: Rafał Rybarczyk, Piotr Kasiński.

Sparingi:

10. Górnik II Zabrze

Kilku zawodników rezerw stawiło się na pierwszym treningu pierwszoligowa, gdzie będą sprawdzani pod kontem występów w I Lidze. Są to Jakub Szymański, Filip Żagiel oraz Andrzej Trubeha.

Przychodzą:

Odchodzą:

Sparingi: Polonia Bytom (2:4, sam., Żurkowski)

11. Miedź II Legnica

O rezerwach Miedzi Legnica nie udało nam się na razie znaleźć żadnych informacji.

Przychodzą:

Odchodzą:

Sparingi:

12. Falubaz Zielona Góra

Zawodnicy z Zielonej Góry do treningów powrócili 07.01 a już 14 rozegrają pierwszy sparing. O zmianach na razie cisza.

Przychodzą:

Odchodzą: Kacper Lewicki (wypożyczenie, Budowlani Lubsko), Damiana Pawłowski (w, Port Mostki 2000).

Sparingi: Energie Cottbus U19 (0:0),

13. Śląsk II Wrocław

Rezerwy Śląska, przygotowania do rozgrywek III Ligi rozpoczęli 09.01. Kadrę podopiecznych trenera Batora wzmocni kilku juniorów, którzy maja za zadanie ogrywać się w dorosłe piłce.

Rezerwy Śląska wzięły udział i wygrały turniej im. Włodzimierza Mazura w Sosnowcu.

Przychodzą: Jakub Kierkiewicz, Konrad Poprawa, Mateusz Czerwiński, Patryk Ostrowski (wszyscy z drużyny juniorów).

Odchodzą:

Sparingi; 

14. Górnik Wałbrzych

Oficjalna strona klubu na razie milczy.

Przychodzą:

Odchodzą:

Sparingi: 

15. Unia Turza Śląska

W Unii bardzo chcą utrzymać drużynę w III Lidze dlatego też w tym klubie szykują się jak na razie największe zmiany. Trener unitów Piotr Hauder zapowiedział duże zmiany w kadrze i zakontraktowanie co najmniej siedmiu nowych zawodników. Co z tego wyjdzie okaże się już niedługo.

Przychodzą: Michał Szczurek (Concordia knurów), Bartosz Wojtków (Iskra Pszczyna).

Odchodzą: Błażej Radler, Łukasz Jagła (powrót do Granicy Ruptawa), Jan Sitko (Chiny!)

Sparingi:

16. Lechia Dzierżoniów

Przygotowania do rundy wiosennej Lechia rozpoczęła w poniedziałek 09.01. Władze Lechii porozumiały się z większością swoich kluczowych zawodników, którzy na pewno będą grali w Dzierżoniowie w rundzie wiosennej. Klub planuje dodatkowo zatrudnić trzech nowych zawodników, którzy mają pomóc utrzymać Lechię w III Lidze a jednym z nich jest wychowanek dzierżonowian grający w poprzednim sezonie w CLJ w barwach Miedzi Legnica – Jakub Mazur.

Przychodzą: Jakub mazur (CLJ, Miedź Legnica)

Odchodzą:

Sparingi:

17. Olimpia Kowary

Na dzień dzisiejszy nic nie udało nam się znaleźć o przygotowaniach, strona klubowa zatrzymała się na 14 jesiennej kolejce a portale lokalne także milczą na temat przygotowań Olimpii do wiosny.

Przychodzą:

Odchodzą: