I Konferencja Trenerów - za nami.

I Konferencja Trenerów - za nami.

Pierwsza Konferencja Trenerów piłki nożnej za nami. Spotkanie to organizowane przez Akademię Piłkarską Stal Brzeg okazało się wielkim sukcesem. W konferencji oprócz trenerów BTP Stal Brzeg wzięli udział szkoleniowcy z Poznania (Akademia Piłkarska Piotra Reissa), Wrocławia, Gliwic, Opola i Zdzieszowic.

Pierwotnie zamiarem organizatorów było przeprowadzenie szkolenia dla trenerów grup młodzieżowych i dziecięcych naszej Akademii. Ostatecznie, ogłoszenie o Konferencji „poszło” w świat i spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Jak już wspomniano, udział w niej wzięli szkoleniowcy z różnych województw co było dla nas lekkim zaskoczeniem.

Wykłady oraz część praktyczna była prowadzona przez Marka Świdra oraz Radosława Bella. Program obejmował 4 godziny wykładów oraz część pokazową na „żywym organizmie”.

Program teoretyczny omawiał takie tematy jak:

1. Planowanie jako skuteczne narzędzie w pracy trenera.

2. Nauczanie a trenowanie.

3. Przygotowanie fizyczne a przygotowanie motoryczne – priorytety.

4. Technika i taktyka grup młodzieżowych - zastosowanie teorii w praktyce.

5. Etap trenowania - specjalistyczne przygotowanie motoryczne.

Po przerwie obiadowej, wykładowcy Marek Świder oraz Radosław Bella, osobiście przeprowadzili trening pokazowy, w którym pokazali zebranym trenerom na co kłaść szczególny nacisk podczas zajęć z młodzieżą.

Wszyscy zebrani goście, byli pod dużym wrażeniem dzisiejszej konferencji, profesjonalnego podejścia prowadzących oraz organizatorów. Pozytywne zaskoczenie wzbudził w nich także Stadion Miejski w Brzegu, jego funkcjonalność, położenie (niemal w centrum miasta) oraz obłożenie. Ale to nas raczej nie dziwi :-).

Z tego miejsca bardzo dziękujemy prowadzącym dzisiejszą Konferencję, Panom Markowi Świdrowi* oraz Radosławowi Bella* za ich udział i cenne wskazówki. Dziękujemy także wszystkim gościom za udział i wymianę poglądów z których chętnie skorzystamy w przyszłości.

Szczególne podziękowania ślemy także do partnerów Konferencji, bez których nie bylibyśmy w stanie podołać temu ciężkiemu zadaniu.

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU i REKREACJI

RESTAURACJA MARIO

TRAINER PRO

PANORAMA BRZESKA

MARTYNA KOCENDA "DESIGN"

BTP STAL BRZEG

*Marek Świder (absolwent AWF Wrocław, były bramkarz BTP Stal BRZEG, były trener przygotowania motorycznego w Ślasku Wrocław i trener w SMS Wrocław.

*Radosław Bella (trener U-13 AP WKS Śląsk Wrocław, koordynator U-5 -U12 w Miedź Legnica, i trener w SMS Wrocław)

Wspólnie prowadzą na FB Sekrety Sportu Bella&Świder.

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości