Juniorzy: daleka podróż zakończona porażką

Bez punktów zostali nasi juniorzy po spotkaniu 9. kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów. Lepsi o bramkę okazali się zawodnicy Stilonu Gorzów, którzy wygrali ze Stalą 1:0. Żółto-niebiescy zagrali w wyjątkowo okrojonym składzie, gdyż w autokarze do Gorzowa zabrakło m.in. Maksymiliana Podgórskiego, Kacpra Paszkowskiego, Michała Szymczyka, Kacpra Stańki, Filipa Kamińskiego czy Dawida Łukasiewicza.

Problemy kadrowe nie pozostały bez wpływu na postawę juniorów Stali, którzy mimo wszystko dzielnie się trzymali. Do przerwy żadna z ekip nie zdołała skierować futbolówki do siatki, choć z obu stron były ku temu okazje.

Po zmianie stron to gospodarze zaatakowali odważniej i w 54. minucie zdobyli pierwszą, i - jak się okazało - jedyną bramkę w tym spotkaniu. Piłka dośrodkowana w nasze pole karne trafiła pod nogi zupełnie niepilnowanego Jakuba Siudka, który skierował ją do siatki. Do końca meczu żadna z ekip nie zdołała już wykorzystać swoich szans. Skutecznością nie grzeszyli zarówno brzeżanie, jak i piłkarze Stilonu. Miejscowi w samej końcówce też mogli zamknąć wynik, ale obili słupek oraz zmarnowali wyborną okazję, pudłując z kilku metrów.

Szansa na rehabilitację nadejdzie za tydzień, choć będzie to szalenie trudne zadanie. W niedzielę o godzinie 14:00 żółto-niebiescy zagrają u siebie z Ruchem Chorzów, który dotychczas zdobył komplet punktów.

9. kolejka Makroregionalnej Ligi Juniorów (grupa C)

Stilon Gorzów - Stal Brzeg 1:0

Stal: Firek - Janczak, Gromnicki, Kudra, Dobrowolski (46' Babijczuk), Skrzyszowski, Bożek, Jarosz, Wolny (60' Solecki), Mozoła (60' Urysz), Kaczmar. Trener Karol Fedunik.