Podsumowanie sparingowej soboty

Aż piętnaście bramek zobaczyli kibice na Stadionie Miejskim w Brzegu podczas dwóch meczów sparingowych naszej drużyny. Żółto-niebiescy najpierw po szalonym pojedynku zremisowali z Lechią Dzierżoniów 5:5, a później pokonali Sokoła Marcinkowice 4:1. W tych spotkaniach trener Marcin Nowacki testował trzech zawodników, a oprócz nich w żółto-niebieskich barwach wystąpili również Damian Celuch i Dominik Bronisławski, którzy być może już niedługo dołączą do naszego klubu.

Spotkanie z Lechią Dzierżoniów, czyli niekwestionowanym liderem IV ligi dolnośląskiej zapowiadało się bardzo interesująco. I takie właśnie było, nawet pomimo trudnego boiska, na którym nieraz przedstawicielom obu zespołów ciężko było utrzymać równowagę. Na tak wysoki wynik wpłynęła nie tylko ofensywna gra obu zespołów, ale niewątpliwie również mnożące się z obu stron błędy w obronie. Już w 7. minucie po jednym z takich błędów Damian Celuch otworzył wynik meczu. W 14. minucie goście wyrównali, natomiast w 29. minucie w polu karnym przeciwników najwyżej wyskoczył Maksymilian Podgórski i znów to brzeżanie prowadzili. Niestety na dwie minuty przed przerwą dzierżoniowianie wyrównali.

Po zmianie stron oglądaliśmy kolejny popis strzelecki obu drużyn. W 58. minucie Lechia wyszła na prowadzenie 3:2, a w 65' podwyższyła prowadzenie po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym. Żółto-niebiescy nie zamierzali się jednak poddawać. Najpierw, w 68. minucie dogranie Leończyka na bramkę kontaktową zamienił Celuch, zaś w 76. minucie po wrzutce Ograbka celną główką popisał się Michał Sypek. Było 4:4, ale na tym strzelanina się nie zakończyła. W 82. minucie podopieczni Pawła Sibika znów prowadzili po uderzenie z bliskiej odległości. Wyrównać udało się w ostatniej akcji meczu, po tym, jak celnym wolejem popisał się Jakub Czajkowski.

Sparing nr 1

Stal Brzeg - Lechia Dzierżoniów 5:5 (bramki dla Stali: Celuch 7', 68', Podgórski 29', Sypek 76', Czajkowski 90')

Stal: Zawodnik testowany (60' Florczak) - Ograbek, Lechowicz, Paszkowski (60' Urysz), Leończyk, Czajkowski, Sypek, Podgórski (60' Koval), Bronisławski, Dychus, Celuch. Trener Marcin Nowacki.

Na drugi mecz kontrolny nasza drużyna wyszła w zupełnie innym składzie. Trener Marcin Nowacki dał pograć kolejnym zawodnikom, w tym dwójce testowanych. Debiuty zaliczyli również młodzieżowcy z zespołu rezerw: Szymon Kutyła (rocznik 2005) oraz Kamil Kita i Kacper Urysz (obaj 2004).

Mecz w pierwszych minutach nie układał się po naszej myśli. Mimo optycznej przewagi żółto-niebieskich, to goście z Marcinkowic po naszej stracie otworzyli wynik w 27. minucie. Chwilę później podopieczni Marcina Krzykowskiego mieli jeszcze jedną świetną okazję na podwyższenie rezultatu. Stalowcy atakowali, głównie skrzydłami, ale brakowało konkretów.

Te pojawiły się w drugiej połowie. Zdecydowaną już dominację brzeżan w 55. minucie po szybkim rozegraniu stałego fragmentu potwierdził Pavlo Koval. Było 1:1, ale kolejne trafienia musieliśmy jednak jeszcze trochę poczekać. W 80. minucie do siatki trafił Maciej Matusik, dwie minuty później pięknym strzałem podwyższył zawodnik testowany, a rezultat na 4:1 sprytnym uderzeniem ustalił Podgórski.

Dobrą grę ofensywną i sporo błędów w obronie widzieliśmy dzisiaj w wykonaniu brzeżan. Cieszy wysoka skuteczność, a jak to mówią, "pierwsze koty za płoty" i liczymy, że w następnych spotkaniach defensywa będzie stanowiła większy monolit. Kolejny sprawdzian naszego zespołu już za tydzień - Stal zagra na wyjeździe z Jarotą Jarocin.

Sparing nr 2

Stal Brzeg - Sokół Marcinkowice 4:1 (bramki dla Stali: Koval 55', Matusik 80', Zawodnik testowany 82', Podgórski 87')

Stal: Stitou (60' Florczak) - Kowalski, Wdowiak, Urysz (60' Paszkowski), Janczak, Danielik, Niemczyk (60' Kita), Matusik, Koval i dwóch Zawodników testowanych. Od 60' grał również Szymon Kutyła. Trener Marcin Nowacki.