Skra Częstochowa lepsza w sparingu

W pierwszym meczu kontrolnym podczas zimowego okresu przygotowawczego Stal przegrała z drugoligową Skrą Częstochowa 0:2. Kilku zawodników z podstawowej kadry naszej drużyny zostało w domach, natomiast trener Domagała skupił się na sprawdzaniu zawodników starających się o angaż do zespołu. Kolejne minuty na poziomie seniorów zaliczyli także nasi juniorzy.

Pierwsza część gry była wyrównana. Oba zespoły nie popełniały błędów w defensywie, przez co nie oglądaliśmy wielu okazji bramkowych. W 10. minucie Cieślik uderzył z rzutu wolnego, a golkiper gospodarzy z problemami odbił piłkę przed siebie. W 13. minucie dobrze interweniował Szady po płaskim strzale z dziesięciu metrów. Na tą akcję odpowiedział Cieślik, którego centrostrzał mógł zaskoczyć bramkarza Skry. Tuż przed przerwą groźnie było w naszym polu karnym, lecz najpierw dobrze interweniował Szady, a dobijający zawodnik gospodarzy nie trafił w bramkę.

Na drugą część gry w barwach Stali wyszła zupełnie inna jedenastka, w której znalazło się aż siedmiu zawodników testowanych. Niestety gra wyglądała gorzej niż przed przerwą i drugoligowiec zdecydowanie przeważał na boisku. W 57' Szady zdołał jeszcze odbić na rzut różny strzał zza pola karnego. Chwilę później po dośrodkowaniu w nasze pole karne i celnej główce straciliśmy bramkę. Dziesięć minut później wrzutka z prawego skrzydła i celny, płaski strzał zakończyły się drugim trafieniem dla Skry. Do końca meczu nie zdołaliśmy już groźnie zaatakować i przegraliśmy w Częstochowie 0:2. Kolejny sprawdzian już za tydzień w Opolu, gdzie zmierzymy się z Ruchem Zdzieszowice.

Sparing nr 1

Skra Częstochowa - Stal Brzeg 2:0 (0:0)

Stal - I połowa: Szady - Cieślik, Kowalski, Kolanko, Maj, Wejerowski oraz pięciu zawodników testowanych.

II połowa: Szady (60' Stitou) - Danielik, Łukawiecki, Kamiński oraz siedmiu zawodników testowanych. Od 63' za zaw. testowanego grał Kaczmar. Trener Marcin Domagała.