Zapowiedź: Gwarek Tarnowskie Góry - Stal

Do zakończenia rozgrywek III ligi grupy 3 pozostały jeszcze tylko trzy kolejki a im bliżej końca tym więcej niewiadomych. Wyniki 30 kolejki sprawiły, iż w grze o awans wciąż pozostaje pięć drużyn a różnica między piątą Ślęzą Wrocław a pierwszą Skrą Częstochowa to tylko dwa punkty. W najlepszej sytuacji jest oczywiście Skra Częstochowa, która na nikogo nie musi się oglądać i jeśli wygra wszystkie mecze to awansuje do II ligi. Oczywiście jest to scenariusz jak najbardziej realny ale jak pokazują ostatnie wyniki wcale nie będzie to łatwe zadanie. Za plecami lidera na jego potknięcie czekają aż cztery drużyny, w tym Stal i Gwarek, które stoczą bezpośredni pojedynek już w najbliższą niedzielę. Mecz ten będzie bardzo ważny dla układu górnej części tabeli a drużyna, która straci punkty w tym meczu, raczej starci także szanse na awans (oczywiście wszystko będzie zależało od innych meczów czołówki), remis także żadnej z drużyn nie urządza więc zapowiada się pasjonujące widowisko.

Gwarek Tarnowskie Góry jak na beniaminka III ligi spisuje się wyśmienicie ale patrząc na skład naszych rywali trudno się temu dziwić. Drużyna z Tarnowskich Gór to chyba najbardziej doświadczony pod względem kadrowym zespół w naszej grupie, mający w składzie kilku zawodników z Ekstraklasową przeszłością (Jarka, Fonfara, Pach) czy biegających po boiskach w I i II lidze (Cholerzyński, Pączko). Jeśli do tego dodamy młodych zawodników, których Gwarek wypożycza z czołowych śląskich klubów (Górnik Zabrze, Piast Gliwice, GKS Katowice czy Ruch Chorzów) to wysokie miejsce w tabeli Gwarka nie jest żadną niespodzianką.

Po rozegraniu trzydziestu jeden meczów, Gwarek zajmuje najniższe miejsce podium w tabeli grupy trzeciej. Do lidera nasi niedzielni rywale tracą jeden punkt i o jeden wyprzedzają naszą drużynę. Bilans meczów Gwarka to siedemnaście wygranych, siedem remisów oraz siedem przegranych.

W meczach domowych Gwarek spisuje się oczywiście dobrze ale stadion miejscowych trudno nazwać twierdzą. Z siedmiu porażek aż cztery Gwarek doznał będąc gospodarzem tych spotkań. Stal niestety w przekroju całego sezonu nie może się pochwalić dobrymi statystykami wyjazdowymi ale już w obecnej rundzie nie jest źle a trzy wygrane, dwa remisy i dwie porażki wstydu nie przynoszą.

Najlepszym strzelcem drużyny Gwarka jest Dawid Jarka, który z szesnastoma golami zajmuje wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców naszej grupy. Na podium najlepszych snajperów Gwarka załapali się jeszcze Sebastian Pączko (9) oraz Sławomir Pach (6).

W rundzie jesiennej w Brzegu po niezwykle szybkim i stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu, pokonaliśmy rywali 4:2. Scenariusz tamtego meczu, mógł napisać tylko wytrawny reżyser, bowiem dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie i dwukrotnie Gwarek za sprawą Jarki nas doganiał. W końcówce meczu przy wyniku 3:2 ten sam zawodnik przestrzelił jednak rzut karny a po chwili poszła kontra po której przypieczętowaliśmy naszą wygraną.

Niedzielny mecz dla obu drużyn będzie miał olbrzymie znaczenie i tylko zwycięska drużyna będzie się cieszyła z przedłużonych nadziei na awans. Remis także raczej nikogo nie będzie satysfakcjonował więc zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. My oczywiście wierzymy, że Stal zagra tak jak w rundzie jesiennej czyli z mnóstwem podań, szybko i co najważniejsze skutecznie i przywiezie komplet punktów z Tarnowskich Gór.

III Liga gr. 3, XXXII kolejka

Gwarek Tarnowskie Góry – Stal