Zapowiedź: KGHM ZANAM Polkowice - Stal

W najbliższą sobotę, naszą drużynę czeka kolejny mecz w ramach III Ligi. Kalendarz spotkań tak się ułożył, iż koniec sierpnia i cały wrzesień, Stal zagra z czołówką poprzedniego sezonu. Jak na razie „żółto-niebiescy” radzą sobie bardzo dobrze i wygrywają. W sobotę czekało będzie na nich chyba najtrudniejsze zadanie, bo nie dość że gramy z jednym z głównych faworytów do awansu to jeszcze do tego na ich terenie.

KGHM ZANAM Polkowice miał bardzo udaną rundę wiosenną poprzedniego sezonu, którą z sukcesami kontynuuje już w nowych rozgrywkach. Przed sezonem, podczas ankiety przeprowadzonej na stronie Ślęzy Wrocław, wśród wszystkich trenerów naszej grupy, polkowiczanie byli stawiani przez większość z nich za jednego z głównych faworytów rozgrywek. Gra naszych sobotnich rywali pokazuje że nie były to puste słowa. Po ośmiu kolejkach polkowiczanie zajmują w tabeli trzecie miejsce tracąc do Stali cztery punkty.

Przed sezonem w drużynie gospodarzy sobotniego meczu nie było większych zmian kadrowych, ale na pewno obawiano się powrotu z wypożyczenia do Chrobrego Głogów „super strzelca” – Michała Bednarskiego, który był najlepszym snajperem KS w rundzie wiosennej. Ponadto, dość niespodziewanie do niższej ligi odszedł wieloletni kapitan naszych rywali – Dawid Wacławczyk. W ich miejsce trener Dobi sprowadził młodych ale już ogranych Piotra Azikiewicza (Kotwica Kołobrzeg) oraz Mateusza Magdziaka (Lech Poznań) oraz dołączył do kadry wyróżniających się juniorów (Tkaczyk, Jankowski).

Obecne rozgrywki, KGHM ZANAM Polkowice rozpoczął od dwóch wygranych by w trzeciej kolejce doznać jedynej jak na razie przegrane. Następnie były trzy wygrane a dwa ostatnie mecze zakończyli nasi sobotni rywale podziałami punktów.

Bardzo dobrze radzą sobie polkowiczanie na własnym stadionie, gdzie grali trzykrotnie i za każdym razem kończyli swoje mecze wygranymi. Stal w meczach wyjazdowych także radzi sobie nieźle, notując dwie wygrane i jedną porażkę.

Odejście Bednarskiego w żaden sposób nie wpłynęło na poczynania ofensywne drużyny KGHM, bowiem godnie zastąpiła go dwójka zawodników: Szuszkiewicz (6) oraz Bancewicz (5), bez których dzisiaj trudno wyobrazić sobie grę naszych rywali. Wspomniani zawodnicy zdobyli aż 65 % wszystkich goli naszych rywali w obecnej rundzie. Ze statystycznego punktu widzenia, jakieś gole w sobotę muszą paść, bowiem zmierzą się dwie najlepiej ofensywnie grające drużyny w naszej grupie (Stal 21 goli, Polkowice 17 goli).

W poprzednim sezonie Stal przegrała w Polkowicach 2:0, natomiast w Brzegu pokonaliśmy KGHM ZANAM 2:1.

We wrześniu nasza drużyna rozegra jeszcze dwa mecze ligowe, oba na wyjeździe i oba z bardzo mocnymi drużynami. Po rozegraniu ośmiu kolejek, Stal przewodzi tabeli naszej grupy (i to na pewno nie zmieni się po sobocie) i wydaje się że nie jest to przypadek. W sobotę zagramy w „jaskini lwa” i na pewno faworytem nie będziemy ale ile już takich meczów rozgrywaliśmy w tym sezonie? Do Polkowic jedziemy walczyć i zagrać dobry mecz, a czy to wystarczy na jakąś zdobycz punktową? Zobaczymy.

III Liga gr. 3, IX kolejka

KGHM ZANAM Polkowice – Stal