Zapowiedź: Zagłębie II Lubin - Stal

W najbliższą sobotę w Lubinie meczem z rezerwami Zagłębia, rozegramy ostatni mecz w obecnych rozgrywkach. Nasza drużyna nie ma już matematycznych szans na awans ale wciąż możemy zakończyć ten sezon na „pudle” co byłoby także dużym sukcesem. Mamy więc o co grać w sobotę.

Zagłębie II Lubin jak na rezerwy Ekstraklasowego zespołu przystało, gra głównie młodymi zawodnikami, którzy od czasu do czasu zasilani są bardziej doświadczonymi piłkarzami z pierwszej drużyny. A, że Akademia Zagłębia należy do najlepszych w Polsce tak więc na brak uzdolnionej młodzieży trener Jacek nie narzeka. Głównym zadaniem rezerw jest oczywiście ogrywanie i wprowadzanie do dorosłej piłki młodzieży ale i wyniki nie są bez znaczenia. „Dwójka” Zagłębia po rozegraniu trzydziestu trzech meczów zajmuje w tabeli jedenaste miejsce, które nie grozi spadkiem ale przy sprzyjających wynikach innych drużyn może wywindować naszych rywali na miejsce ósme.

Jak pokazują wyniki Zagłębia nie ma dla nich znaczeni czy grają u siebie czy na wyjeździe bowiem w Lubinie zgromadzili oni 23 punkty natomiast na wyjazdach 22.

Rezerwy Zagłębia dość dobrze prezentują się w ofensywie w której zdobyli już ponad pięćdziesiąt goli. Najlepszym strzelcem drużyny jest Olaf Nowak, który zdobył w obecnych rozgrywkach dziewięć goli.

Gorzej „idzie” naszym rywalom w defensywie w której stracili aż 56 goli co jest jednym ze słabszych wyników w naszej grupie.

W rundzie jesiennej, przegraliśmy z rezerwami Zagłębia 1:2 i była to jedyna porażka Stali, na własnym stadionie w kończącym się sezonie.

Po remisie z Piastem Żmigród nasza drużyna co prawda straciła szansę na awans do II ligi ale wciąż możemy wskoczyć na podium tabeli co i tak byłoby jednym z najlepszych miejsc w historii naszego klubu. Mamy więc o co grać a ponadto bardzo chcemy zrewanżować się Zagłębiu za pechową przegraną w Brzegu.

III liga, gr. 3

Zagłębie II Lubin – Stal

16.06.2018 (sobota), godz. 18:00

Lubin.