Czas na pierwsze sparingi naszego zespołu

Drugi tydzień przygotowań naszego zespołu do rundy wiosennej zostanie zwieńczony dwiema grami kontrolnymi. W sobotę na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Brzegu żółto-niebiescy zmierzą się towarzysko z reprezentantami IV ligi dolnośląskiej (grupy wschodniej): Lechią Dzierżoniów i Sokołem Marcinkowice.

Obaj nasi przeciwnicy, mimo, że występują w tej samej lidze, mają zupełnie inne cele. Lechia koniecznie marzy o powrocie do III ligi i wydaje się, że jest na najlepszej drodze do tego. Po pierwszej części sezonu podopieczni Pawła Sibika są niekwestionowanym liderem tabeli - dość powiedzieć, że dzierżoniowianie wygrali wszystkie 16 spotkań (bilans bramek 56:9) i z siedmiopunktową przewagą spoglądają z góry na drugą w stawce Polonię Stal Świdnica. Nic jednak dziwnego - klub pod wieloma względami przerasta IV-ligową stawkę, a dopełnieniem tego jest powstający w Dzierżoniowie nowy stadion.

Dodajmy, że w Lechii występuje obecnie dwóch byłych zawodników Stali - Mateusz Jaros i Adrian Szady. Z tą drużyną mierzyliśmy się w grze kontrolnej równo rok temu - wówczas brzeżanie pokonali rywali 5:2.

Sparing nr 1

Stal Brzeg - Lechia Dzierżoniów

22.01.2021 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu

O godzinie 15:00 natomiast Stalowcy zagrają grę kontrolną z Sokołem Marcinkowice. Goście po rundzie jesiennej zajmują 7. pozycję w tabeli IV ligi, co niejako odzwierciedla też potencjał tego zespołu. Walka o czołowe miejsca Sokołowi raczej nie grozi, ale spadek również nie wydaje się realnym zagrożeniem.

Dla ekipy Marcina Krzykowskiego będzie to pierwszy tegoroczny sparing. Podobnie jak w przypadku dzierżoniowskiej Lechii, tak i w przypadku Sokoła znaleźliśmy żadnych doniesień odnośnie zmian kadrowych w tym zespole.

W ramach ciekawostki dodajmy, że Stalowcy mierzyli się z zielono-czarnymi latem ubiegłego roku w grze kontrolnej. Przeciwnicy wygrali wówczas 3:1, ale w zespole Arkadiusza Batora wystąpili niemal sami juniorzy i juniorzy młodsi.

Sparing nr 2

Stal Brzeg - Sokół Marcinkowice