Derby Opolszczyzny cz.1

W drugim meczu sezonu a pierwszym u siebie nasza drużyna zmierzy się z jednym z głównych kandydatów do awansu do II ligi – Ruchem Zdzieszowice. Sobotni mecz oprócz standardowej walki o punkty będzie także pierwszym pojedynkiem derbowym, Stali, która przypominamy rozegra jeszcze dwa takie pojedynki (Kluczbork, Głuszyna) w tej rundzie. Sobotni mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Brzegu a jego początek zaplanowano na godz. 17:00.

Ruch Zdzieszowice, to od kilku lat jedna z najmocniejszych drużyn naszej grupy III ligi, corocznie będąca w gronie drużyn typowanych do awansu. Poprzedni sezon po słabej rundzie jesiennej (miejsce tuż nad kreską oznaczającą spadek), rundę wiosenną Ruch zagrał już na swoim poziomie, będąc jedną z lepiej punktujących drużyn w naszej grupie. Nasi rywale szybko zapewnili sobie utrzymanie i mogli skupić się na budowie nowej drużyny.

W składzie Ruchu przed obecnym sezonem doszło do kilku zmian ale człon drużyny pozostał niezmienny. Z MKS Kluczbork, do Zdzieszowic ściągnięto dobrze znanych trenerowi GanowiczowiNiemczyka oraz Kubiaka. Ponadto do klubu dołączyli król strzelców IV ligi opolskiej – Jędrzejczyk oraz występujący w tej samej klasie rozgrywkowej Trinczek (KS Krapkowice).

Z klubem pożegnało się natomiast sześciu zawodników z których najbardziej doświadczonym był Wieczorek (Odra Wodzisław Śl). Ponadto klub opuścili napastnicy Wolny (Kotwica Kołobrzeg) oraz Pałach (Agroplon Głuszyna), Fesser przeszedł do Swornicy a dwaj zawodnicy Włodarczyk oraz Weremko szukają klubu.

W okresie przygotowawczym Ruch rozegrał sześć meczów kontrolnych w których spisał się bardzo dobrze nie przegrywając żadnego z nich: ROW Rybnik 2:2, KS Krapkowice 4:0, MKS Kluczbork 3:0, Polonia Nysa 2:1, Ruch Radzionków2:2 oraz Górnik II Zabrze 2:0.

W meczu inauguracyjnym nasi rywale mierzyli się u siebie ze Ślęzą Wrocław i musieli gonić wynik gdyż przegrywali już 0:2 a zakończyli ten mecz remisem 2:2 (Nowak, Damrat).

Ruch: Kubik - Nowak, Kostrzycki, Bachor, Sotor - Czajkowski, Kubiak (59’Jędrzejczyk), Damrat, Zapotoczny (86’Grądowski) - Sypek (59’Trinczek), Czapliński.

O ile w zeszłym tygodniu, grając z Lechią Dzierżoniów mogliśmy się pochwalić świetnymi statystykami (cztery mecze i cztery wygrane), to już z Ruchem tak dobrze nie jest. Dość powiedzieć, iż w naszej krótkiej historii występów w III lidze z Ruchem nie wygraliśmy. W poprzednim sezonie w gościach przegraliśmy 0:1 a w Brzegu po bardzo fatalnym sędziowaniu i golu Celucha w doliczonym czasie, tylko zremisowaliśmy 1:1. W sezonie 2016/2017 oba pojedynki zakończyły się bezbramkowymi remisami.

W sobotę czeka na naszą drużynę kolejny ciężki test, bo po pierwsze zagramy z bardzo mocnym Ruchem Zdzieszowice a po drugie część chłopaków po raz pierwszy pokaże się przed własną publicznością. W Dzierżonowie nasza drużyna pokazała charakter odwracając losy meczu (dodajmy jak najbardziej zasłużenie) ale w sobotę poprzeczka będzie zawieszona dużo wyżej. Jak będzie tego nie wiemy, ale jedno możemy zagwarantować naszym kibicom, że na murawie zostawimy serce i całe umiejętności i mamy nadzieję że pomoże to nam odnieść pierwsze historyczne zwycięstwo z Ruchem w III lidze. Z tego też miejsca zapraszamy wszystkich kibiców w których żyłach płynie „żółto-niebieska” krew do głośnego dopingu i wsparcia naszej drużyny!

III Liga gr. 3, II kolejka

Stal – Ruch Zdzieszowice

11.08.2018 (sobota), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu.