Juniorzy bez szans w starciu z Ruchem

Nie zdołali sprawić niespodzianki nasi juniorzy, którzy na własnym terenie ulegli dotychczas niepokonanemu Ruchowi Chorzów 0:5. Rywal prezentował o klasę wyższy poziom i wygrał zasłużenie, ale szkoda, że żółto-niebieskim nie udało się strzelić choćby bramki honorowej, bo okazje ku temu były.

Brzeżanie postawili się rywalom zwłaszcza w pierwszych minutach spotkania. To wtedy swoje szanse mieli choćby Paszkowski (główkował nad poprzeczką) czy Podgórski, który w ostatniej chwili był blokowany w polu karnym. Już w 7. minucie chorzowianie wyszli na prowadzenie 1:0, a z każdą chwilą ich przewaga rosła. Przyjezdni nie zmarnowali również znakomitej okazji z minuty 38., gdy jeden z piłkarzy Niebieskich stanął przed znakomitą szansą i pewnie pokonał Firka. Nasz bramkarz jeszcze kilkukrotnie musiał interweniować przed zmianą stron. Na bramkę Ruchu uderzał z kolei Jarosz, ale nie trafił czysto w piłkę.

Po zmianie stron piłkarze Stali odważniej zaatakowali jedynie na początku, później z każdą minutą opadali z sił, czego efektem były kolejne bramki. W 59. minucie goście wykorzystali błąd w kryciu przy rzucie rożnym i zdobyli trzeciego gola. Sygnał do ataku naszemu zespołowi mógł dać Kaczmar, lecz po jego strzale futbolówka trafiła jedynie w słupek. To ostrzeżenie dobrze podziałało na Niebieskich, którzy w 66. i 69. minucie zdobyli trafienia numer cztery i pięć. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w 72. minucie Firek dobrze obronił jedenastkę wykonywaną przez rywali.

Za tydzień naszych juniorów czeka pojedynek z Karkonoszami Jelenia Góra. To spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 10:00 na terenie rywali.

10. kolejka Makroregionalnej Ligi Juniorów (grupa C)

Stal Brzeg - Ruch Chorzów 0:5

Stal: Firek - Skrzyszowski (46' Mozoła), Kudra, Paszkowski, Dobrowolski, Bożek (75' Gromnicki), Szymczyk (60' Bielecki), Podgórski, Stańko (75' Wolny), Kaczmar, Jarosz (75' Solecki). Trener Karol Fedunik.