Karol Danielik odchodzi ze Stali Brzeg

Kolejnym zawodnikiem, który odchodzi z drużyny Stali Brzeg jest Karol Danielik. 28-letni pomocnik spędził w naszym klubie ostatnie cztery sezony.

Karol trafił do Stali przed rozpoczęciem rozgrywek 2018/19 z drugiej drużyny Śląska Wrocław. Od razu stał się ważnym ogniwem najpierw w talii trenera Grzegorza Podstawka, a później Piotra Jacka, przez co otrzymał opaskę kapitana. Warto też podkreślić, że środkowy pomocnik przez okres czterech lat nie doznał praktycznie żadnej poważniejszej kontuzji i niemal zawsze był gotów do gry.

Statystyki Karola Danielika to 114 ligowych meczów dla Stali Brzeg i jedna zdobyta bramka. Szczególnie pamiętamy jednak trafienie Karola w spotkaniu półfinałowym wojewódzkiego Pucharu Polski z Ruchem Zdzieszowice, kiedy to w 120. minucie jego strzał z rzutu wolnego zapewnił nam serię rzutów karnych i awans do finału, który później wygraliśmy.

Karol, dziękujemy ci za te cztery lata i mnóstwo pięknych wspomnień, życząc zarazem powodzenia w dalszej karierze!