Młodziki - podsumowanie sezonu 2015/2016.

Zespół młodzików przystąpił do rozgrywek w roli faworyta. Nasza drużyna, prowadzona przez Damiana Dziura przez okres 2 lat nabyła duże doświadczenie grając w lidze ze starszymi zawodnikami. Przez ten czas, mieli oni także okazję wystąpić na wielu turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Przedsezonowe zgrupowanie w Nowej Rudzie, oprócz dobrej zabawy, przygotowało naszych zawodników do ciężkiego sezonu, w którym celem było wygranie swojej grupy. Wysokie zwycięstwa z UKS Junior Skarbimierz oraz Skalnikiem Gracze na początek sezonu pokazały, że drzemie w nich ogromny potencjał. W 4 kolejce niespodziewanie przydarzył się remis z UKS Eurotalent 2010 Brzeg, jednak kolejne mecze to kolejne zwycięstwa i pozycja lidera po jesieni.
Przez okres zimowy młodzi zawodnicy rozegrali kilka ciekawych turniejów w Kędzierzynie - Koźlu, Trzebnicy, Żernikach Wrocławskich oraz Wrocławiu. Na początek rundy wiosennej Junior Skarbimierz wygrał z naszą drużyną i było jasne, że do końca sezonu chłopcy muszą wszystkie mecze wygrać. Zawodnicy spisali się znakomicie i kolejnych rywali odprawiali z kwitkiem. Dopiero ostatni mecz sezonu przyniósł spore emocje i po ciężkim boju pokonaliśmy 4-3 drużynę z Łosiowa. Podczas sezonu kilku zawodników otrzymało szansę gry w trampkarzach gdzie pokazali się z dobrej strony, a trenerzy starszej grupy bacznie obserwują ich rozwój. Jakub Kiełtyka, Kasjan Nowacki, Marcel Kłoda, Mateusz Foryś, Piotr Sikora oraz Jakub Habrych otrzymali powołania na konsultację kadr w Opolu. Natomiast Filip Kamiński i Miłosz Jaskuła na stale zagościli w kadrze rocznika 2003, ich ostatnie występy w turniejach API Cup w Zakopanym oraz Franek Cup w Białystoku zostały zauważone i Filip od przyszłego roku będzie uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi natomiast Miłosz jest pod ścisłą obserwacją kilku większych klubów z dolnego śląska.

Najlepszym strzelcem drużyny z dziewiętnastoma golami został Jakub Habrych. Najwięcej minut rozegrał Kasjan Nowacki 830 minut.

Skład: Miłosz JASKUŁA, Marcel KŁODA, Bartosz MILIAN, Kacper KWIATKOWSKI, Dawid GROMNIICKI, Adrian KASZUB, Klaudiusz SZWAJDA, Kasjan NOWACKI, Oskar WOJCIECHOWSKI, Jan DRUSZCZ, Piotr OKOŃSKI, Oskar SOLECKI, Piotr SIKORA, Maciej WIECZOREK, Filip KAMIŃSKI, Mateusz FORYŚ, Marcin DZIWURA, Olaf MAGUSIAK, Jakub HABRYCH, Jakub KIEŁTYK, Patryk RESIAK, Jakub LIPKA, Maciej ŚWITOŃ, Arkadiusz LIPKA, Łukasz BANIK, Robert BABIJCZUK. Trenerzy; Damian Dziura, Marek Szymocha

Pragniemy podziękować rodzicom za cierpliwość, zaufanie, wsparcie i dobre słowo podczas całego sezonu. A zawodnikom za pasję i ciężką pracę.