Podsumowanie X kolejki.

Za nami X kolejka, w której zdobywamy kolejne 3 punkty i wobec przegranej LZS Starowice, odskakujemy drugiej drużynie na 6 punktów. W 10 meczach odnieśliśmy 9 wygranych i jeden remis! Chyba nikt przed sezonem nie liczył na tak fenomenalny start.

Od dzisiaj w podsumowaniu kolejki nie będziemy podawali informacji o frekwencji (ze względu na problemy z ich otrzymywaniem). Takie zestawienia postaramy się podać na koniec każdego miesiąca.

W X kolejce, sensacją była przegrana Polonii, po za tym raczej zgodnie z planem.

Do meczu z Pogonią przystępowaliśmy jako faworyt i samo spotkanie potwierdziło nasze przypuszczenia. Dwie bramki w pierwszej połowie, załatwiły sprawę. Pogoń pokazała że w tym sezonie, nie powinna mieć problemów z utrzymaniem, a przy mądrej polityce…. kto wie co będzie w przyszłym. Raczej na plus. Dopisujemy sobie 3 punkty i ….. czekamy na najbliższą sobotę! Coś nam się wydaje że padnie rekord frekwencji na stadionie w Kup. A przed nami, bardzo trudny miesiąc: Kup (wyjazd), Start (dom), Starowice (wyjazd), Chemik (dom).

Stal Brzeg – Pogoń Prudnik 2:0

(1:0 Ł. Bonar, 2:0 Kulczycki)

Widzów: 500

W meczu na szczycie TOR pokonał LZS Starowice, spychając tym samym LZS na 3 miejsce. Gości pogrążył ich były zawodnik, Fluder, strzelec jedynej bramki. Z przebiegu gry, przewagę miały Starowice ale to gospodarze strzelili gola i zgarnęli 3 punkty. Druga z rzędy wygrana TOR-u dała im 4 miejsce w tabeli i tylko punkt straty do trzecich Starowic.

TOR Dobrzeń Wielki – LZS Starowice 1:0

(1:0 Fluder)

Widzów: 120

Do Łubnian na przełamanie jechali goście z Olesna. Mieli ku temu solidne podstawy, bowiem Śląsk u siebie raczej przegrywa. Ale nic z tego, Śląsk zagrał dobre zawody i zaczął punktować także u siebie. Przegrana ta natomiast miała straszne konsekwencje dla OKS, który z dziewięcioma „oczkami” spadł na miejsce 16, spadkowe. Postawa OKS w obecnym sezonie jest chyba największą niemiłą niespodzianką. Muszą się wziąć w garść w Oleśnie, bo naprawdę robi się nieciekawie.

Śląsk Łubniany – OKS Olesno 3:1

(1:0 Woźny, 2:0 Czajkowski, 3:0 Woźny, 3:1 Bienias)

Widzów: 120

W Lewinie, zasłużenie wygrali goście z Ozimka. Był to najsłabszy mecz Olimpii w tym sezonie, natomiast Małapanew wygrywa drugi mecz z rzędu i w tabeli zajmuje już 9 miejsce. Awans Małejpanwi pokazuje jak dwa kolejne zwycięstwa mogą pchnąć drużynę w górę tabeli.

Olimpia Lewin Brzeski – Małapanew Ozimek 0:1

(0:1 Wiśniewski)

Widzów: 150

Przechodzimy do meczu w którym, padła jedyna niespodzianka. Przegrana Polonii ze Spartą Paczków 1:3, spowodowała że do Głubczyc zawitały „demony z przeszłości”. Pamiętając poprzedni sezon i zaległy mecz tych drużyn, w którym Polonia zaprzepaściła szansę na awans, przegrywając u siebie 1:4, bardzo chcieli się w Głubczycach zrewanżować rywalom. No i klops. A wydawało się że po dwóch z rzędu wygranych, Polonia powróciła na właściwe tory. Mają patent „Spartanie” na Polonię. Trzy punkty Sparty, pozwoliły tej drużynie awansować na 14 miejsce.

Polonia Głubczyce – Sparta Paczków 1:3

(0:1 Szwarga, 1:1 Pach (samo), 1:2 Bobiński, 1:3 Pawełek)

Widzów: 260

W Namysłowie znowu przegrali „wygrany mecz”. Jakieś fatum wisi nad Startem, który nazywany jest „drużyną z potencjałem ale bez wyników”. Scenariusz taki jak ostatnio, gol na początku i strata punktów w końcówce. 1:2! Koniec. Miejscowych pogrążył Jędrzejczyk, strzelając dwa gole. Po-RA-WIE natomiast, jak do tej pory, zaprzecza powiedzeniu „że drugi sezon jest najgorszy”.

Start Namysłów – PO-RA-WIE Większyce 1:2

(1:0 P. Pabiniak, 1:1 Jędrzejczyk, 1:2 Jędrzejczyk)

Widzów: 80

LZS Kup, wybrał się w daleką podróż do Otmuchowa. Po trudnym meczu, wygrał z Czarnymi 1:0, strzelając bramkę w drugie połowie. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że osiągnięte w meczu w którym „nie szło”. A już za tydzień, HIT w Kup. Liczymy że miejsc na stadionie „dla nas nie zabraknie”. Dzięki, za zaproszenie. Będziemy :-)

Czarni Otmuchów – LZS Kup 0:1

(0:1 Świętek)

Widzów: 100

W Krasiejowie drugi mecz miejscowych bez kompletu punktów i powoli zapominają o twierdzy „Krasiejów”. Skalnik, po zeszłotygodniowym „laniu”, potrafił się podnieść i przywiózł jedno „oczko” z dość niewygodnego terenu.

KS Krasiejów – Skalnik Gracze 0:0

Widzów:

W ostatnim meczu MKS Gogolin pokonał Chemika Kędzierzyn-Koźle. Tak jak w poprzednich meczach, prowadzenie zdobył Chemik i nie potrafił dowieść go do końca.

MKS Gogolin – Chemik Kędzierzyn-Koźle 2:1

(0:1 Chojnowski , 1:1 Pogrzeba, 2:1 Nikołajczyk)

Widzów: 150

Gole.

W X kolejce padło 19 goli, co daje średnią 2,1 gola na mecz. Strzelając 2 gole, współliderem klasyfikacji został Damian Woźny ze Śląska Łubniany.