"Poznajmy się" - Grzegorz Galant

Grzegorz Galant – trener Orlików Młodszych, rocznik 2006. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, posiada dyplom trenera 2 klasy. Karierę trenerską rozpoczynał w Polonii Przylesie gdzie prowadził juniorów a potem seniorów.

Jak długo jesteś trenerem w klubie BTP Stal Brzeg

G.G. - Trenerem w Stali jestem od 2 lat. Od początku pracuję z dziećmi w kategorii orlik. Obecnie jestem trenerem rocznika 2006.

Czy możesz liczyć na pomoc rodziców?

G.G. - Pomoc rodziców w pracy z dziećmi jest nieodzowna. Nie ogranicza się ona tylko do przywożenia dziecka na trening. Jest to pomoc przy organizacji wyjazdów, turniejów, funkcjonowania strony internetowej naszej drużyny. Muszę stwierdzić, że rodzice są bardzo pomocni za co oczywiście chciałbym ze swojej strony serdecznie podziękować!

Jak oceniasz bazę sportową klubu BTP Stal Brzeg?

G.G. - Uważam, że mamy najlepsza bazę treningową na Opolszczyźnie. 2 boiska treningowe 1 główne boisko, siłownia, bieżnia, sala konferencyjna. Grupy dziecięce mogą również korzystać z boisk typu Orlik na ul. Słowiańskiej oraz Poprzecznej. Młodzi chłopcy mają fantastyczne warunki do rozwoju.

Dlaczego został Pan trenerem?

G.G. – Od najmłodszych lat ciągnęło mnie do sportu. Kocham pracę z dziećmi i po ukończeniu studiów na AWF we Wrocławiu podjąłem pracę w zawodzie. Będąc nauczycielem wychowania fizycznego, łączę tym samym pracę w sporcie i z dziećmi.

Co jest dla Pana ważniejsze: wynik czy gra?

G.G. - W szkoleniu dzieci najważniejszy jest przede wszystkim ich rozwój. Oczywiście zwracam uwagę na to jak funkcjonują na boisku czy w drużynie, udzielam wskazówek nad czym muszą pracować. Absolutnie nie nastawiam się na wynik! Zależy mi na tym aby każdy z moich zawodników był jak najlepszym piłkarzem i człowiekiem ale zdaję sobie też sprawę z tego że nie każdy z nich w piłce pozostanie.

Jaką rolę w rozwoju zawodników pełnią turnieje?

G.G. - Jest to przede wszystkim dobra zabawa jak również możliwość sprawdzenia swych obecnych umiejętności na tle innych drużyn. Na pewno dla dzieci to duże przeżycie, widzę ich dumę jak na zakończenie turnieju są dekorowani medalami, pucharami czy dyplomami. Wiem, ze ma to dla nich duże znaczenie i daje im motywację do dalszej pracy.

Ile czasu poświęca Pan na treningi w BTP Stal Brzeg?

G.G. - Trenujemy 3 razy w tygodniu po 1,5h . Do tego dochodzą jeszcze weekendowe wyjazdy na turnieje, gdyż w naszej kategorii wiekowej nie ma rozgrywek ligowych.

Dziękuję za rozmowę.