Przegrywamy sparing z Ruchem Chorzów

W rozegranym w Chorzowie sparingu Stal przegrała z Ruchem 0:1. Żółto-niebiescy zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i nie ustępowali piłkarzom grającym w barwach drugoligowca, jednak nie potrafili wykorzystać kilku dobrych sytuacji, które stworzyli sobie zwłaszcza w 2. połowie. We wczorajszym meczu, trener Piotr Jacek, testował kilku młodych piłkarzy oraz dał szansę gry i pokazania swoich umiejętności naszym juniorom (warto odnotować występ Łukasza Dudzika z juniorów młodszych).

Mecz, który był toczony w całkiem niezłym tempie, w lepszym stylu rozpoczęła Stal. Kilka akcji skrzydłami, jak i strzał Poręby z rzutu wolnego nie zaskoczyły jednak bramkarza Ruchu. W 9. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnili nasi zawodnicy i Bartłomiej Wdowik zdobył pierwszą, i jak się okazało jedyną bramkę w tym meczu. W 34' grający w Stali zawodnik testowany uderzył zza pola karnego, jednak jego strzał obronił bramkarz gospodarzy, podobnie jak próbę Horańskiego. W 43. minucie niecelnie z dystansu uderzył Celuch.

Druga część gry przyniosła jeszcze więcej okazji bramkowych. Najpierw w 55' bliski szczęścia był Poręba, kiedy po jego uderzeniu piłka zatrzymała się na słupku. Trzy minuty później z rzutu wolnego uderzył Cieślik, do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Sosna i umieścił ją w bramce, jednak sędzia asystent podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. Dwie dobre okazje mieli również piłkarze Ruchu, lecz w tych sytuacjach popisał się Paszek, dwukrotnie broniąc strzały w sytuacjach „sam na sam”. Końcówka meczu to prawdziwe oblężenie bramki gospodarzy. Najpierw akcja prawą stroną zawodnik testowany minimalnie się pomylił, następnie uderzenie Dychusa zostało zablokowane, a strzał Cieślika obronił golkiper „Niebieskich”. Seria czterech rzutów rożnych również nie dała nam wyrównującego trafienia i po chwili arbiter zakończył tą grę kontrolną. Stal przegrała z 14-krotnym Mistrzem Polski, jednak pokazała się z dobrej strony, co mamy nadzieję dobrze wróży przed rundą jesienną.

Wczorajszy sparing z Ruchem Chorzów był ostatnim meczem "żółto-niebieskich" w tym roku. Tym meczem Stalowcy rozpoczęli okres roztrenowania, który potrwa do 14.12.2018 a do treningów powrócą na początku stycznia.

Sparing nr 1

Ruch Chorzów – Stal Brzeg 1:0 (Bartłomiej Wdowik 9')

Stal Brzeg (I połowa): Paszek – Maj (37' Jankowski), Pożarycki, Sosna, Kolanko, Celuch, Poręba, Zawodnik testowany, Horański, Kulczycki, Stępień.

Stal Brzeg (II połowa): Stitou (65' Paszek) – Jankowski, Sosna (73' zawodnik testowany), Pożarycki, Kolanko (77' Dudzik), Poręba (59' Smok), Kuriata, Nowacki, Cieślik, Kulczycki (56' zawodnik testowany), Stępień (62' Dychus). Trener: Piotr Jacek.