Rafał Mikła - nowym obrońcą Stali!

Rafał Mikła – (obrońca, wzrost 176 cm, waga 65 kg, 19.09.1996) – wychowanek Śląska Wrocław, w poprzednim sezonie w barwach jego drugiej drużyny rozegrał 29 meczów.

1. Co Cię skłoniło do przyjścia do Stali?

Rafał Mikła - W chwili obecnej dalszy rozwój piłkarski to dla mnie priorytet. Dzięki przejściu do Stali jestem w stanie, jeszcze bardziej się rozwinąć piłkarsko. Uważam, że cele i wyzwania stawiane przez klub dobrze pokrywają się z moim potencjałem.

2. Jesteś z drużyną od początku przygotowań, jak oceniasz treningi prowadzone przez trenera Sobczaka?

R.M. - Tak naprawdę dopiero teraz zrozumiałem, co to znaczy trening z seniorami. Jestem zadowolony z metod treningowych prowadzonych w klubie i czuję, że dają mi one dużo dobrego. Drużyna na pewno będzie bardzo dobrze przygotowana do sezonu.

3. Jaka jest Twoja nominalna pozycja na boisku?

R.M. - Moja nominalna pozycja to prawa obrona, aczkolwiek mogę występować także na lewej, jak i na prawym skrzydle.

4. Jak oceniasz infrastrukturę naszego klubu?

R.M. - Infrastruktura Stali jest znakomita. Znajduje się tutaj wszystko czego potrzebujemy, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w rozgrywkach.

5. W zeszłym roku miałeś przyjemność grać już w III lidze, jak oceniasz szansę Stali w tych rozgrywkach?

R.M. – Trzecia liga przed obecnym sezonem przeszła dużą reorganizację, więc na pewno będzie mocniejsza i bardziej wyrównana niż w ubiegłym. Mimo to uważam, że Stal w tej nowej III lidze powalczy o czołowe lokaty.

6. Jakie cele stawiasz sobie w nadchodzącym sezonie?

R.M. - Chciałbym rozegrać jak najwięcej minut w tym sezonie. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy i ciągłemu rozwojowi będzie to możliwe.

Dziękuję za rozmowę.