Remis z Kluczborkiem w trzecim sparingu

W trzeciej grze sparingowej Stal zremisowała w Kluczborku z MKS-em 1:1. W pierwszej połowie gospodarze przeważali i prowadzili po trafieniu Jaszczaka. Krótko po przerwie Stalowcy wyrównali, a do końca meczu nie zdołali wykorzystać kilku dobrych sytuacji.

Znacznie lepiej w mecz weszli piłkarze MKS-u, opromienieni dzisiejszą wieścią o pozostaniu w 3 lidze (kosztem Rozwoju Katowice). Już w 2. minucie przed stratą bramki uratował nas Stitou, broniąc strzał w sytuacji sam na sam. W 8. minucie piłkę przed polem karnym zebrał Jaszczak i uderzył, dając gospodarzom prowadzenie. Z kolejnymi dwoma strzałami uporał się Stitou - w 20' i w 37' po groźnej kontrze MKS-u. Nasi zawodnicy przebudzili się tuż przed przerwą - niecelne próby z dystansu zanotowali Wejerowski (dwkurotnie) oraz Jankowski.

W drugiej połowie to żółto-niebiescy ruszyli do ataków. Już 40 sekund po przerwie niecelnie strzelił jeden z zawodników testowanych. W 49' akcję lewym skrzydłem przeprowadził Gajda, wpadł w pole karne, gdzie ręką zagrał zawodnik gospodarzy. Do jedenastki podszedł Cieślik i celnym strzałem wyrównał stan meczu. W 54' nad bramką uderzył Łukawiecki. W 62' prawą stroną zaatakował zawodnik testowany w naszej drużynie, ale jego uderzenie obronił golkiper MKS-u. Najbliżej drugiego trafienia byliśmy w 75. minucie, lecz strzał testowanego piłkarza z wielkim trudem odbił bramkarz gospodarzy. Rywale groźnie zagrozili jedynie w 77', ze strzałem bez problemów poradził sobie jednak Bentkowski. W 87. minucie na boisku włączyły się zraszacze, a po chwili prowadzący zawody Jarosław Przybył zakończył spotkanie. Kolejny sparing już w sobotę w Brzegu - Stal o godzinie 11.00 podejmie Ślęzę Wrocław.

Sparing nr 3

MKS Kluczbork - Stal Brzeg 1:1 (Jaszczak 8' - Cieślik 49')

Stal (I połowa): Stitou - Maj, Kolanko, Kulczycki, Wejerowski, Celuch oraz Jankowski i pięciu zawodników testowanych.

Stal (II połowa): Stitou (63' Bentkowski) - Jankowski, Krupnik, Szubertowski, Danielik, Łukawiecki, Gajda, Cieślik oraz trzech zawodników testowanych. Trener: Piotr Jacek.