Rezerwy: Start Siołkowice Stare - Stal II Brzeg 1:1

W meczu kończącym sezon 2021/22 nasza druga drużyna zremisowała ze Startem Siołkowice Stare 1:1. Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu podopiecznych Damiana Dziury, ale można znaleźć kilka usprawiedliwień na ten stan rzeczy. Po pierwsze, odczuwalne muszą już być trudy długiego sezonu, a zwłaszcza czwartkowego boju pucharowego naszych chłopaków, trwającego ponad 120 minut. Po drugie skład, który wyszedł na boisko w Siołkowicach był dość eksperymentalny.

Na początku nic nie wskazywało jednak, że brzeżan czeka tak ciężka przeprawa. Już w pierwszych minutach mierzonym strzałem popisał się Kusicielek, otwierając wynik spotkania. Gospodarze prowadzeni przez Marcina Niemczyka niespodziewanie w 10. minucie wyrównali. Po rzucie wolnym piłka dosyć pechowo odbiła się od naszego muru, dopadł do niej Steven Czech i umieścił ją w siatce.

Stalowcy zdecydowanie dominowali jeśli chodzi o posiadanie piłki, lecz nie potrafili tego odpowiednio spożytkować. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Najlepszą miał Samuel Górniak po błędzie defensywy gospodarzy, ale piłkarz żółto-niebieskich fatalnie spudłował. Ostatecznie mecz rozgrywany w olbrzymim upale skończył się podziałem punktów.

Drużyna trenera Marcina Niemczyka była bardzo dobrze zorganizowana w obronie i utrudniała nam grę. Brakło nam jakości w ofensywie i znów finalizacji, bo mogliśmy ten mecz wygrać, gdyż mieliśmy dwie bardzo dobre okazje. Cieszę się, że znów na murawie pojawili się zawodnicy z juniorów młodszych. Udało się osiągnąć zakładane cele przed sezonem i gratuluję drużynie awansu oraz zdobycia pucharu - powiedział po ostatnim gwizdku Damian Dziura, trener Stali II.

To było ostatnie spotkanie drugiej drużyny Stali w sezonie 2021/22. Dziękujemy naszym zawodnikom za mnóstwo wysiłku i zdrowia zostawionego na murawie, gratulujemy sukcesów (zdobycia dubletu) i życzymy miłego wypoczynku w przerwie pomiędzy rozgrywkami!

26. kolejka klasy B

Start Siołkowice Stare - Stal II Brzeg 1:1 (bramka dla Stali: Kusicielek 2')

Stal: Nowosielski (63' Łopatka) - D. Bielecki (46' Sajdyk), Nędzyński, Naspiński, B. Bielecki, Wojciechowski (63' Sambórski), Kusicielek, Lubczyk (46' Kutyła), Kamiński, Micuła (56' Mozoła), Górniak. Trener Damian Dziura.