Skra Częstochowa - pierwszym zimowym rywalem Stali

Pierwszy sparing w 2020 roku rozegrają piłkarze Stali, którzy w sobotę udadzą się do Częstochowy na mecz z drugoligową Skrą. Po dwóch tygodniach ciężkich treningów będzie to dobra okazja do sprawdzenia testowanych zawodników, którzy od początku zimowych przygotowań starają się o angaż w naszej drużynie.

Skra to doskonale znany nam rywal, z którym w sezonie 2017/18 niemal do końca walczyliśmy o awans do II ligi. Koniec końców to częstochowianom udało się wywalczyć promocję na poziom centralny, w którym jako beniaminek zdołali się utrzymać, zajmując 11. pozycję. Obecne rozgrywki tak dla Stali, jak i dla Skry nie są udane. Nasi sobotni rywale zimową przerwę spędzają w strefie spadkowej II ligi (16. miejsce) tracąc jedynie dwa punkty do drużyn bezpośrednio "nad kreską". Dla Skrzaków będzie to już druga gra kontrolna tej zimy - w minioną środę pokonali oni III-ligowy RKS Radomsko 2:1.

W ubiegłym roku oba zespoły dwukrotnie grały ze sobą mecze kontrolne. W lutym 2019 mimo całkiem przyzwoitego występu Stal uległa przeciwnikom 0:3, natomiast w lipcu zremisowaliśmy ze Skrą 1:1.

Sparing nr 1

Skra Częstochowa - Stal

18.01.2020 (sobota), godz. 11:00

Stadion Skry, ul. Loretańska 20.