Ślęza lepsza w sparingu

W czwartej grze kontrolnej Stal zdecydowanie uległa Ślęzie Wrocław, przegrywając na własnym boisku 0:3. Był to dotychczas najsłabszy sparing rozegrany podczas letnich przygotowań, a rywale zwyciężyli zasłużenie. Trener Piotr Jacek testował bramkarza oraz kilku młodzieżowców, a decyzje co do nich zostaną podjęte w najbliższych dniach.

Goście z Wrocławia już na początku meczu mogli wyjść na prowadzenie. W 3' minucie ofiarnie futbolówkę zmierzającą do bramki wybił Szubertowski. W szeregach Stali groźnie było po akcjach Gajdy - raz jego dośrodkowanie o włos minęło bramkę Ślęzy, a w 31. minucie jego mocne uderzenie z dystansu obronił golkiper wrocławian. Podobnie musiał interweniować dwie minuty później, kiedy zza pola karnego strzelił Celuch. Z kolei próba Kulczyckiego w 38. minucie okazała się minimalnie niecelna. Rywale ponownie zaatakowali pod koniec pierwszej części gry. Najpierw w 40. minucie w polu karnym Niewieściuk zablokował strzał, a chwilę później poprawka okazała się niecelna. Goście dopięli swego w 45. minucie. Po szybkiej kontrze i dograniu z lewego skrzydła, z bliskiej odległości do bramki trafił napastnik Ślęzy.

Drugą połowę nieco lepiej rozpoczęli Stalowcy. W 49' po dograniu Kulczyckiego z prawego skrzydła, w dobrej okazji fatalnie spudłował Gajda. Blisko byliśmy również w 57. minucie po strzale zawodnika testowanego oraz dwie minuty później, kiedy po uderzeniu Danielika brakło naprawdę niewiele. Na murawie wiało nudą do 75. minuty. Wtedy błąd popełnił testowany obrońca, który dał się wyprzedzić i w szesnastce faulował zawodnika Ślęzy. Rywal bezbłędnie wykorzystał rzut karny i podwyższył prowadzenie wrocławian. Jedną z niewielu szans w drugiej połowie miał Dychus w 80. minucie, lecz jego strzał głową był niecelny. Ślęza groźnie zaatakowała pod koniec spotkania. W 89' znów musieliśmy wybić futbolówkę z linii bramkowej, a chwilę później Stitou z trudem obronił dobitkę rywali. W następnej akcji kolejny raz interweniował nasz bramkarz, tym razem po rzucie rożnym. W ostatniej minucie meczu z wolnego niecelnie uderzył Chodyga, a rywale zdołali jeszcze bezlitośnie skontrować i zdobyć trzecie trafienie. Następny, a zarazem ostatni sparing rozegramy w piątek - wtedy Stal zmierzy się w Głubczycach z Polonią.

Sparing nr 4

Stal Brzeg - Ślęza Wrocław 0:3

Stal (I połowa): Zawodnik testowany - Krupnik, Pożarycki, Niewieściuk, Szubertowski, Gajda, Celuch, Danielik, Kulczycki oraz dwóch zaw. testowanych.

Stal (II połowa): Stitou - Pożarycki, Niewieściuk, Danielik, Gajda, Kulczycki, Celuch oraz czterech zawodników testowanych. Od 60. minuty grali ponadto: Chodyga, Kolanko, Wejerowski, Dychus, Smok, Maj. Trener: Piotr Jacek.