Sparing: Stal – LZS Kup 3:2

Zwycięstwem 3:2 zakończył się kolejny mecz sparingowy piłkarzy brzeskiej Stali. Tym razem zespół Sebastiana Sobczaka pokonał LZS Kup. Bramki Patryka Schwarza, Piotra Pączka i Damiana Michalaka pozwoliły zmienić wynik meczu z 0:2 dla rywali.

Stal przez cały mecz prowadziła grę, ale dwie chwile nieuwagi sprawiły, że goście wyszli na prowadzenie 2:0. Brzeżanie na szczęście szybko potrafili się zmobilizować i jeszcze w pierwszej połowie rozpoczęli odrabianie strat. Patryk Schwarz zamknął wyrzut z autu Tomasza Raczyńskiego, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2. Po przerwie wyrównał Piotr Pączek, który piłkę do bramki skierował głową, po dokładnym dośrodkowaniu Bartłomieja Kulczyckiego. Gola decydującego o wygranej Stali zdobył Damian Michalak, który skutecznie wykończył swoją indywidualną akcję. Bramek w meczu mogło być więcej, ale Łukasz Szpak nie wykorzystał rzutu karnego, a Marcin Raczkowski obronił „jedenastkę” dla gości.

W najbliższą środę Stal zagra na wyjeździe z GKS Kobierzyce (pierwotnie mecz miał się odbyć w Brzegu), a w sobotę o 15.00 podejmie u siebie (na głównym boisku) Victorię Chrościce i będzie to ostatni sprawdzian przed startem rundy wiosennej (14 marca).

Stal Brzeg – LZS Kup 3:2 (1:2)
Bramki dla Stali:
Patryk Schwarz, Piotr Pączek, Damian Michalak
Stal: Marcin Raczkowski – Patryk Schwarz, Piotr Józefkiewicz, Łukasz Strząbała, Tomasz Raczyński, Bartłomiej Kulczycki, Damian Michalak, Łukasz Szpak, Łukasz Bonar, Mateusz Poważny, Mateusz Fabiszewski oraz Mateusz Ptak, Michał Sikorski, Wojciech Krawców, Adrian Janeczek, Sebastian Kowalik, Rafał Ożóg, Piotr Pączek. Trener Sebastian Sobczak.