Zapowiedź: Stal Bielsko-Biała - Stal.

W 12 kolejce wybieramy się do Bielska-Białej na mecz z naszą imienniczką Stalą. Spotkanie lidera z piątą drużyną tabeli i jednym z głównych kandydatów do awansu, będzie hitem 12 kolejki naszej grupy III ligi. Mecz ten odbędzie się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, przy ulicy Rychlińskiego. Początek zaplanowano na godz. 13:00.

BKS Stal Bielsko-Biała jest jednym z najstarszych klubów sportowych w Polsce. Data jego powstania to 1922 rok. Największym sukcesem sekcji piłkarskiej BKS są występy w II lidze w latach 70 i 80. W całej swojej historii przez drużynę Stali Bielsko-Biała przewinęło się wielu zawodników w tym kilku reprezentantów kraju z najbardziej znanym Józefem Młynarczykiem na czele.

Najnowsza historia Stali to występy w III lidze, do której nasi rywale awansowali w sezonie 2008/2009 i występują w niej do dziś, będąc w kolejnych sezonach jednym z faworytów do awansu. W poprzednich rozgrywkach III ligi, tracąc 4 punkty do Odry Opole, nasi sobotni rywale zajęli 2 miejsce. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa BKS w rundzie wiosennej, w której był najlepiej punktującym zespołem w całej III Lidze opolsko-śląskiej.

Przed obecnymi rozgrywkami BKS także stawiany jest jako jeden z głównych faworytów do awansu. I nie ma się co temu dziwić bowiem w kadrze jaką ma do dyspozycji trener Rafał Górak, znajduje się wiele znanych z gry w Ekstraklasie i I lidze nazwisk. Najbardziej znani to napastnik Krzysztof Chrapek (Podbeskidzie Bielsko-Biała, Lech Poznań) oraz obrońca Jurij Danćik (Podbeskidzie Bielsko-Biała, mistrz Słowacji w sezonie 2001/2002). Przed sezonem ze Stali odeszło czterech zawodników. Pomocnik Przemysław Brychlik (poprzedni sezon 2055 minut, 9 goli) wybrał grę w Odrze Opole. Kolejnym pomocnikiem którego nie zobaczymy w tym sezonie w Stali jest Dariusz Rucki (1055 minut, 0 goli). Drużynę naszych sobotnich rywali opuścił także napastnik Marcin Kocur (970 minut, 5 goli), który z powodu kontuzji rozważał nawet zakończenie kariery piłkarskiej. Ostatnim ubytkiem w kadrze Stali jest bramkarz Dominik Chmiel (1 mecz w poprzednim sezonie). Na jego miejsce ściągnięto z Górniak Zabrze Bartosza Poloczka (w poprzedniej rundzie występował w III-ligowym Grunwaldzie Ruda Śląska). Do kadry Stali Bielsko-Biała dołączyło także trzech młodych zawodników: Łukasz Radomski (Ursus Warszawa (III Liga), obrońca, 579 minut, 1 gol), Kamil Bezak (Spójnia Landek (IV liga śląska), napastnik, 2788 minut, 18 goli) oraz Tomasz Pryszcz (GKS Tychy, pomocnik).

Kadra BKS Stal Bielsko-Biała: Kozik, Poloczek – Danćik, Iskrzycki, Prokopów, Zdolski, Dudała, Dzionsko, Felsch, Radomski, Caputa, Szczęsny, Czaicki, Karcz, Sobala, Furczyk, Bednarz, Pryszcz, Chrapek, Wiśniewski, Bezak. Trener: Rafał Górak.

Obecny sezon.

Obecny sezon Stal rozpoczęła od szczęśliwego remisu (gola zdobyli w doliczonym czasie gry) z Miedzią II Legnica. W dwóch następnych meczach, bielszczanie zaliczyli dwie wygrane z Górnikiem Wałbrzych i KGHM ZANAM Polkowice. W 4 kolejce w derbach Bielska-Białej musieli uznać wyższość lokalnego rywala Rekordu i to na własnym boisku. Najwyższe jak do tej pory zwycięstwo BKS odniósł w „odrabianym” meczu z Unią Turza Śląska w 5 kolejce. W czterech następnych meczach „Stalowcy” nie potrafili zdobyć kompletu punktów notując dwa remisy (Skra Częstochowa, Pniówek Pawłowice Śląskie) oraz dwie przegrane (Olimpia Kowary, Lechia Dzierżoniów). Marsz w górę tabeli BKS Stal Bielsko-Biała rozpoczął w kolejce 10 i 11, zaliczając dwie wygrane z Górnikiem II Zabrze oraz w Żmigrodzie z Piastem.

Podsumowując w 11 meczach BKS Stal Bielsko-Biała odniosła 5 wygranych, 3 remisy i 3 przegrane i obecnie zajmuje w tabeli 5 miejsce.

Strzelcy.

W 11 meczach zawodnicy BKS zdobyli 19 goli co daje im trzecie miejsce w tej klasyfikacji. Najlepszym strzelcem drużyny jest zdobywca 4 goli – Damian Szczęsny.

Defensywa BKS-u straciła 12 goli co także daje im w tej klasyfikacji 3 miejsce.

Emocje po szalonym meczu z Górnikiem Zabrze jeszcze nie opadły a przed nami kolejny bardzo ciężki mecz. Spotkaniem ze Stalą Bielsko-Biała, nasza drużyna rozpoczyna maraton meczów z czołówką tabeli (Stal, Ślęza, GKS 1962 Jastrzębie) i jakakolwiek zdobycz punktowa w sobotnim meczu byłaby bardzo wskazana.

12 kolejka III Ligi, gr. 3

Stal Bielsko-Biała – Stal

15.10.2016 (sobota), godz. 13:00

Bielsko-Biała

PS. Na mecz ze Stalą Bielsko-Biała organizowany jest wyjazd kibiców. Informują oni że są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Chętni proszeni są o stawienie się na Stadionie Miejskim w Brzegu (główny parking) o godz. 7:40 w sobotę. Koszt z biletem – 60 zł.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z portalu: www.pilkanozna.bks.bielsko.pl