Akademia: Druga drużyna przygotowuje się do nowego sezonu

Najstarsze drużyny z naszej Akademii rozpoczęły przygotowania do sezonu 2022/23. W następnych dniach będziemy zaglądać do poszczególnych zespołów i przedstawiać ich plan na najbliższe tygodnie, a zaczynamy od drugiej drużyny.

Podopieczni Damiana Dziury w miniony poniedziałek (18 lipca) rozpoczęli przygotowania do rywalizacji w A-klasie. Na pierwszym treningu stawiło się 17 zawodników, w tym spora grupa nowych chłopaków. Nasza druga drużyna w planach ma do rozegrania pięć sparingów. Liga wystartuje 21 sierpnia, a w międzyczasie żółto-niebieska młodzież stanie do rywalizacji w I rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski.

- Wróciliśmy do treningów i jesteśmy bardzo zmobilizowani oraz szczęśliwi, że możemy kontynuować naszą wspólną pracę. Nie możemy się doczekać pierwszych gier kontrolnych, Pucharu Polski oraz zmagań ligowych. Zespół na pewno opuszczą Konrad Dobrowolski (Foto-Higiena Gać) oraz Ignacy Nowosielski (Sokół Niemodlin), ponadto kilku zawodników testuje się w IV-ligowym Skalniku Gracze. W naszym zespole pojawiło się kilku nowych oraz "starych" zawodników i od najbliższego poniedziałku będziemy już pewni tego, jak będzie wyglądał nasz skład w nowym sezonie. 7 zawodników dołączyło z drużyny juniorów młodszych, więc rywalizacja jest naprawdę bardzo ciekawa, co z całą pewnością przełoży się na rozwój chłopaków, bo na tym zależy nam najbardziej - powiedział trener Damian Dziura.

Plan sparingów:

23.07 (sobota), godz. 10:00: Sokół Niemodlin - Stal II Brzeg
30.07 (sobota): KS Skarbimierz - Stal II Brzeg
04.08 (czwartek): Burza Dombud Chwalibożyce - Stal II Brzeg
07/08.08 (sobota/niedziela) - I runda wojewódzkiego Pucharu Polski: Stal II Brzeg - Czarni Otmuchów
13.08 (sobota): Olimpia Lewin Brzeski - Stal II Brzeg
14.08 (niedziela): Start Siołkowice - Stal II Brzeg