Mateusz Lechowicz wzmacnia defensywę Stali!

Zgodnie z zapowiedziami w tym tygodniu kończymy kompletowanie kadry. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się załatwić wszystkie formalności i nowym obrońcą Stali został Mateusz Lechowicz, ostatnio zawodnik Ruchu Chorzów!

Mateusz urodził się 3 grudnia 1998 roku w Strzelcach Opolskich, mierzy 189 cm i waży 85 kg. Dobrze zbudowany środkowy obrońca przygodę z piłką zaczynał w młodzieżowych zespołach Chemika Kędzierzyn-Koźle i Gwarka Zabrze. Pierwsza okazja na występy w III lidze nadeszła w jego następnym klubie, czyli Polonii Głubczyce. Jako 19-latek zanotował 19 meczów na tym szczeblu i mimo, że drużyna z opolskiego spadła do IV ligi, to zaprezentował się bardzo pozytywnie. Przez następne pół roku jego klubem był Chemik Kędzierzyn-Koźle, ale duży potencjał Lechowicza nie umknął uwadze skautów. Nasz nowy zawodnik w 2018 roku trafił do II-ligowego Ruchu Chorzów, w którym grał do końca minionego sezonu. W ubiegłych rozgrywkach zanotował 12 występów w ekipie Niebieskich. Łącznie na poziomie II i III ligi zagrał w 57 meczach, zdobywając w nich 6 bramek.

Mateusz był testowany w naszym klubie przez dwa tygodnie i wziął udział w dwóch ostatnich sparingach (z Odrą oraz Wieczystą). Defensywa żółto-niebieskich funkcjonowała w nich bardzo dobrze, do czego swoją sporą cegiełkę dołożył również nasz nowy stoper. Mamy nadzieję, że 22-latek wysoką dyspozycję zaprezentuje też w meczach ligowych.

Od początku wiedziałem, że Stal Brzeg to dobrze zorganizowany klub. Przychodząc tu na pierwszy trening od początku imponowało mi zaangażowanie ludzi w nim pracujących, infrastruktura oraz poziom sportowy drużyny. Od razu wiedziałem, że chcę tu zostać i dołożyć swoją cegiełkę do dobrego wyniku sportowego klubu. Najważniejsza dla mnie jest regularna i dobra gra prowadząca do zdobyczy punktowej całego zespołu. Wiem, że wszystko trzeba będzie wywalczyć na boisku i mogę zapewnić, że tak też będę robił. Osobiście uważam, że mimo iż mamy młody zespół, to jest on doświadczony - bo sporo zawodników rozegrało już kilka sezonów na dobrym poziomie. Ważne dla nas jest punktowanie w każdym meczu. Wiemy też, że jeżeli wszystko odpowiednio będzie funkcjonowało, to będzie dobrze. Nie obawiamy się żadnego przeciwnika. To my chcemy narzucić przeciwnikom swój styl grania prowadzący do jak najwyższego miejsca w tabeli - powiedział nam nowy defensor Stali.

Witamy w klubie i życzymy powodzenia!