Przedostatni sprawdzian. Stalowcy zagrają z wiceliderem III ligi

Już tylko dwa tygodnie pozostały do startu rundy wiosennej. Przed naszą drużyną ostatnie dwa mecze kontrolne, które powinny pokazać, w jakim miejscu znajduje się obecnie żółto-niebieska ekipa. Ubiegłotygodniowy sparing we Wrocławiu sygnalizował już, że wszystko idzie w dobrym kierunku i mamy nadzieję, iż utwierdzimy się w tym przekonaniu. Sobotni przeciwnik - zespół Zagłębia II Lubin - będzie bowiem bardzo wymagający.

Drugi zespół "Miedziowych" był objawieniem rundy jesiennej w III lidze. Oczywiście potencjał zespołu prowadzonego przez Jarosława Krzyżanowskiego nikogo nie dziwi, natomiast drugie miejsce w tabeli (dorobek 40 punktów, bilans 12-4-2) i tylko jedno oczko straty do prowadzących Goczałkowic to wynik co najmniej bardzo dobry. Przed sezonem raczej mało kto wskazywał "dwójkę" Zagłębia jako faworyta do awansu, a tymczasem wyniki z pierwszej rundy automatycznie stawiają lubinian w takiej roli.

Jesienią w ligowym meczu Stal przegrała z Miedziowymi 1:2, a kontaktowe trafienie dla brzeżan zdobył wówczas Marcin Niemczyk.

Nasi sobotni przeciwnicy w zimowym okresie przygotowawczym rozegrali jedynie trzy sparingi - Zagłębie wygrało z Karkonoszami Jelenia Góra (5:1) oraz Cariną Gubin (2:1), a także zremisowało z rezerwami Pogoni Szczecin 0:0.

Sobotni mecz Zagłębie II Lubin - Stal Brzeg odbędzie się na bocznym boisku Akademii Zagłębia. Początek punktualnie o godzinie 15:30.

Sparing nr 7

Zagłębie II Lubin - Stal Brzeg