Udany ostatni test przed ligą. Stal remisuje z Wieczystą

Remisem 1:1 zakończył się ostatni mecz sparingowy przed startem sezonu 2021/22. Piłkarze Stali jak równy z równym walczyli z naszpikowaną gwiazdami Wieczystą Kraków, w pierwszej połowie nawet przeważali na boisku, ale brakło im lepszej skuteczności. Mądra, konsekwentna i odpowiedzialna gra pozwoliły nam jednak na 10 minut przed końcem doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Mateusza Dychusa.

Postawa naszego zespołu w pierwszej połowie musiała się podobać. Dobrze funkcjonowała defensywa, organizacja gry stała na bardzo wysokim poziomie, brzeżanie wygrywali mnóstwo stykowych piłek, a kontratakami straszyli swoich przeciwników. Przed przerwą Stalowcy stworzyli sobie trzy znakomite sytuacje. W 33. minucie Pavlo Koval najwyżej wyskoczył w polu karnym, lecz po jego główce futbolówka trafiła tylko w poprzeczkę. Sześć minut później ukraiński napastnik miał jeszcze lepszą okazję, kiedy otrzymał znakomitą prostopadłą piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem Wieczystej. Niestety górą był ten drugi. Brzeżanie wcześniej nawet trafili do siatki po świetnej akcji trio Niemczyk - Leończyk - Sypek, ale arbiter zauważył tam pozycję spaloną. Gospodarze powinni wyjść na prowadzenie w 22. minucie, kiedy to Peszko w bajecznej sytuacji pomylił się z kilku metrów. Niemal identycznej okazji, w 43. minucie już nie zmarnował i od tej chwili Wieczysta prowadziła 1:0.

Po zmianie stron wysokie w pierwszej połowie tempo meczu nieco spadło, a dłużej przy futbolówce utrzymywali się krakowianie. Niewiele z tej ich przewagi jednak wynikało, choć kilkukrotnie w bramce musieli się wykazać Stitou i zmieniający go Florczak. Znów to groźniejsze sytuacje stwarzali żółto-niebiescy. W 70. minucie po strzale głową w słupek trafił Michał Sypek. Uparte dążenie do wyrównania przyniosło skutek dziesięć minut później. Kowalski zagrał w pole karne do Sypka, ten odegrał do Dychusa, który ze spokojem trafił do siatki, ustalając wynik meczu na 1:1.

Na pewno sparing w Krakowie był kolejnym dobrym prognostykiem przed startem sezonu ligowego. Widać, że chłopaki potrzebowali czasu, lecz ich gra wygląda coraz lepiej i mamy nadzieję, że równie udanie będzie to wyglądało już w meczach o punkty. Przed nami tydzień przygotowań do inauguracji z Lechią Zielona Góra - na dniach przedstawimy wam ostatnich nowych zawodników, ogłosimy kadrę całego zespołu, swoimi refleksjami w przedsezonowym wywiadzie podzieli się również trener Arkadiusz Bator, a na naszej stronie poinformujemy o zasadach sprzedaży biletów na sobotni mecz. Bądźcie z nami!

Poniżej zamieszczamy również obszerny skrót spotkania, przygotowany przez telewizję CFSport.

Sparing nr 7

Wieczysta Kraków - Stal Brzeg 1:1 (bramki: Peszko 43' - Dychus 80')

Stal: Stitou - Wdowiak, Kowalski, Leończyk, Niemczyk, Sypek, Czajkowski, Koval, Matusik i dwóch zawodników testowanych. W II połowie weszli: Florczak, Kuriata, Paszkowski, Budnik, Danielik, Dychus i dwóch kolejnych zawodników testowanych. Trener Arkadiusz Bator.