Zapowiedź: Stal - Czarni Otmuchów.

Przed nami XXIII kolejka IV ligi opolskiej, w której Stal czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie – bowiem zagramy z ostatnią drużyna tabeli Czarnymi Otmuchów. Faworyt tego meczu jest tylko jeden! Ale jak to w piłce – wszystko może się zdarzyć. My liczymy na dobry mecz i komplet punktów!

Czarni Otmuchów po spadku z III ligi wciąż nie mogą się pozbierać do "kupy". Poprzedni sezon, to walka niemal do ostatnich kolejek o utrzymanie, obecny jest jeszcze gorszy. Po rundzie jesiennej, Czarni mieli na swoim koncie ledwie 4 punkty będąc także jedyną drużyną, która nie odniosła zwycięstwa. Tak fatalny bilans, sprawił że wielu obserwatorów już po rundzie jesiennej kreśliło „czarne” scenariusze dla naszych rywali. Wiosną otmuchowianie, pokazali że się nie poddają i będą walczyć, co przyniosło im już 7 punktów czyli niemal dwa razy więcej niż przez całą jesień. Czy walka będzie udana?

Obecnie Czarni po 22 meczach zajmują ostatnie 18 miejsce w tabeli. 11 punktów zdobyli wygrywając 2 mecze oraz remisując 5. Na ich koncie znajduje się także największa liczba przegranych meczów w całej lidze bo aż – 15. Po stronie zdobytych goli widnieje liczna 20, co nie jest najgorszym wynikiem bowiem dwie drużyny: Śląsk Łubninay i Olimpia Lewin Brzeski mają po 19. W 22 meczach czarni stracili aż 54 gole, co już jest zdecydowanie najgorszym wynikiem w IV lidze opolskiej.

Co ciekawe Czarni o wiele lepiej spisują się na wyjazdach, w których to odnieśli dwie wspomniane już wygrane.

Słaba postawa drużyny w rundzie jesiennej, skutkowała małym kadrowym „trzęsieniem ziemi” w Otmuchowie. Z drużyny odeszli najbardziej doświadczeni zawodnicy: Szeląg, Kowalczyk (obaj Polonia Nysa), Rychlik (Skalnik), Śliż (Burgrabice), Łaciak (Biała Nyska), Stec, Kilian (wyjazd za granicę). Klub wzmocniło dwóch juniorów: Białkowski, Polak oraz Kupczak (Chróścina Nyska) i Biłobran (druga drużyna). Trenerem została czeski szkoleniowiec pan Petr Skrabal.

O ile postawa Czarnych jesienią mogła przyprawiać ich kibiców o ból głowy o tyle początek wiosny mogą uznać za dobry. Ich zdobycz punktowa 7 punktów w 5 meczach, plasuje ich na 10 miejscu tabeli wiosny.

Wiosenne zmagania Czarni rozpoczęli od wyjazdowego remisu ze Śląskiem Łubniany 1:1, (Rak). W 19 kolejce otmuchownianie przegrali z MKS Gogolin 0:5, ale już w następnej w pełni zrehabilitowali się za tą przegraną, wygrywając na wyjeździe w Dobrzeniu Wielkim 2:1 (Iliasz x 2). W 21 kolejce, Czarni nie sprostali PO-RA-WIU Większyce, przegrywając u siebie aż 0:4. Po tym meczu pracę w Otmuchowie stracił czeski szkoleniowiec Petr Skrabal, a zastąpił go nowy-stary trener Tomasz Rak. Trenerski powrót Raka, był bardzo udany bowiem w rozegranej tydzień temu kolejce, Czarni pewnie pokonali na wyjeździe Olimpię Lewin Brzeski 3:1 (Rak, Iliasz x2).

Najlepszym strzelcem w drużynie gości jest Iliasz, który zdobył 5 goli o 2 wyprzedza grającego trenera Tomasza Raka.

Ostatni mecz.

W rozegranym tydzień temu spotkaniu Czarni pokonali w Lewinie miejscową Olimpię, odnosząc tym samym drugą wygraną w sezonie. Defensywnie ustawieni goście czekali w tym meczu na kontry i trzy takie okazje wykorzystali. Jak przyznali obaj trenerzy, mecz ten był wyrównany z tym że to Czarni mieli lepiej ustawione celowniki i zgarnęli trzy oczka.

Olimpia Lewin Brzeski – Czarni Otmuchów 1:3

(Rak, Iliasz x2)

Czarni: Białkowski - Gunia, Chodorski, Wezner, Tomoń – Bochniarz (76. Kołodziejczyk), Marzec, Pacławski, Rak (73. Fułat), Kotowski (81. Polak) – Ilasz (90. Kupczak). Trener :Tomasz Rak.

Historia.

W XXI wieku z Czarnymi graliśmy 5 razy. Bilans na remisowy dwie wygrane, dwie przegrane i jeden remis.

W rundzie jesiennej, w Otmuchowie Stal pewnie pokonała Czarnych 5:0. Pierwszego gola po dośrodkowaniu Szpaka z rzutu rożnego zdobył Jaworski a było to w 8 minucie. W 25 minucie swojego pierwszego gola w tym meczu zdobył Kulczycki, który wykorzystał ogromne zamieszanie w polu karnym miejscowych. Niecałe pięć minut po przerwie marzenia Czarnych o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej zakończył ponownie Kulczycki, który tym razem sfinalizował podanie Bonara. W 70 minucie aktywny w tamtym meczu Kulczycki asystował przy pięknym strzale Poważnego. Po jego uderzeniu piłka wylądowała w samym „okienku” bramki. Wynik po "klepce" z Jaworskim, dwie minuty później ustalił Boczarski. Spotkanie tamto zapadło w pamięci kibiców z jeszcze jednego powodu. Była nim bardzo ostra i niebezpieczna gra Czarnych, którzy kończyli ten mecz w 8 po trzech czerwonych kartkach.

VI kolejka, IV liga opolska

Czarni Otmuchów – Stal brzeg 0:5

(Jaworski, Kulczycki x2, Poważny, Boczarski)

Marsz po awans trwa. W sobotę zmierzymy się z ostatnią drużyną tabeli, co nie znaczy że będzie to łatwy mecz. Czarni mogą grać na luzie bo nie mają nic do stracenia w tym meczu, jakakolwiek zdobycz punktowa będzie dla nich na wagę złota. Czego można się spodziewać po Czarnych? Na pewno defensywnej gry i prób kontrataku, która to metoda sprawdziła się w Lewinie. Ale Stal już nie z taką defensywą sobie radziła.

XXIII kolejka, IV liga opolska „Saltex”

Stal – Czarni Otmuchów

09.04.2016 (sobota), godz. 16:00

Stadion Miejski w Brzegu.

GRAMY O AWANS!