"Cieszymy się ogromnie". Trener po zwycięskich derbach

Trener Arkadiusz Bator podzielił się swoimi spostrzeżeniami po zwycięskich derbach, w których Stal pokonała MKS Kluczbork 3:0.

- Ogromne brawa dla chłopaków za dzisiejsze zwycięstwo. To kolejny raz, kiedy w całości zrealizowali plan nakreślony przed spotkaniem i on zadziałał. Kapitalnie otworzyliśmy ten mecz, szybko zdobywając dwie bramki. Nasz wysoki pressing, który chcieliśmy dziś stosować funkcjonował bardzo skutecznie, odbieraliśmy sporo piłek i uniemożliwialiśmy grę przeciwnikowi. Przez 90 minut mieliśmy ten mecz pod kontrolą, Kluczbork nie był w stanie nam nic zrobić. Świetna praca całego zespołu przełożyła się na zasłużony wynik. Cieszymy się ogromnie - powiedział szczęśliwy trener Stalowców.

- Tak naprawdę już od sparingów z Odrą i Wieczystą do teraz nasza gra w defensywie wygląda bardzo dobrze. Przeciwnicy nie tworzą sobie sytuacji bramkowych, a wszystkie trzy gole, które straciliśmy, straciliśmy na własne życzenie - były to dwa samobóje i jedna bramka z rzutu karnego. Poczyniliśmy ogromny postęp w grze i mowa nie tylko o formacji obronnej, bo to wszystko zaczyna się od napastników, którzy rozpoczynają pressing na połowie rywala, przez pomocników, po linię obrony - dodał szkoleniowiec.