Damian Celuch przechodzi do Polonii Bytom

Po trzech latach nasz klub opuszcza Damian Celuch. 30-letni napastnik postanowił kontynuować swoją karierę w Polonii Bytom, zbrojącej się w walce o awans do II ligi. Transakcja ma charakter definitywny.

"Celi" trafił do Stali z Piasta Żmigród w marcu 2018 roku. Z miejsca stał się czołowym zawodnikiem żółto-niebieskich i jednym z najskuteczniejszych piłkarzy w nowej historii Stali. W pierwszej rundzie gry dla naszego klubu zdobył 6 bramek, a później było jeszcze lepiej. 18 bramek w sezonie 2018/19, 6 goli w przerwanym sezonie 2019/20 oraz 10 trafień w obecnych rozgrywkach rok po roku czyniły Damiana najlepszym strzelcem naszej drużyny. Jego instynkt strzelecki i spryt nieraz zapewnił nam cenne punkty. Na przestrzeni trzech lat Celuch rozegrał łącznie 81 ligowych meczów dla Stali, zdobywając w nich 40 bramek.

Spośród wszystkich popisów skuteczności Damiana, nam szczególnie w pamięci zapadł mecz w Żmigrodzie, kiedy to "Celi" ustrzelił hattricka i niemal w pojedynkę pociągnął żółto-niebieskich do zwycięstwa.

Damian, dziękujemy ci za wszystkie trafienia i godne reprezentowanie naszego klubu. Życzymy powodzenia w dalszej karierze!

fot. Damian Wolak/www.brzeg24.pl