Dawid Łukasiewicz dołącza do Stali!

Kolejny młody, utalentowany zawodnik z okolicy został piłkarzem Stali! Mowa o ofensywnym pomocniku Dawidzie Łukasiewiczu, który ostatnio reprezentował barwy juniorskich zespołów WKS Śląska Wrocław. Dawid już w zimowych meczach sparingowych pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobywając w nich aż trzy bramki.

Nasz nowy zawodnik urodził się 24 lipca 2002 roku, mierzy 1,84 m i waży 75 kilogramów. Przez całą swoją przygodę z piłką związany był z wrocławskimi klubami - zaczynał od gry w młodzikach Silesii Wrocław-Gaj, skąd przeniósł się do Śląska Wrocław. Tam przeszedł po wszystkich szczeblach młodzieżowej piłki, występując w młodzikach, trampkarzach, juniorach młodszych i juniorach. Ekipa juniorów starszych Śląska była ostatnim przystankiem Dawida we Wrocławiu, który od stycznia trenował w naszym klubie, lecz dopiero teraz udało się dopiąć wszelkie formalności związane z jego transferem.

Młody pomocnik w zimowym okresie przygotowawczym błysnął skutecznością. Strzelił jedną bramkę w sparingu z Moto-Jelczem Oława (3:1) oraz dwie przeciwko Lechii Dzierżoniów (5:2). Dawid będzie mógł występować zarówno w zespole juniorów na szczeblu Makroregionalnym, jak i w ekipie seniorów, gdzie - mamy nadzieję - wkrótce otrzyma swoją szansę.

- Jak wiadomo skończyłem 18 lat i w piłce juniorskiej mogłem jeszcze grać przez pół roku, ale razem z moim trenerem z WKS-u stwierdziliśmy, że teraz jest dla mnie najlepszy moment aby pójść dalej i odnaleźć się w piłce seniorskiej, próbując łapać tam minuty. I tak padła propozycja Stali, słyszałem, że jest jest tam dobra atmosfera oraz sprzyjające warunki do rozwoju sportowego, na którym obecnie najbardziej mi zależy. Faktycznie tak jest, przez pryzmat okresu przygotowawczego, który spędziłem w szatni Stali widzę, że była to dobra decyzja. Cele na rundę wiosenną? Najbardziej liczę na to, aby rozwinąć się sportowo i przestawić się z grania juniorskiego na piłkę seniorską. Chcę pokazać wszystkie swoje atuty w meczach juniorów oraz podczas treningów z pierwszym zespołem, moim głównym celem na tę rundę będzie dostanie się do kadry meczowej pierwszego zespołu i regularna gra. Chciałbym przyczyniać się do zwycięstw oraz wszystkich sukcesów drużyny - powiedział nasz nowy zawodnik.

Dawid, witamy w Stali i życzymy sukcesów!