Historia bezpośrednich spotkań Stali z Foto-Higieną

Sobotni mecz Stali Brzeg z Foto-Higieną Gać będzie siódmym pojedynkiem w historii pomiędzy tymi drużynami.

Dotychczasowe sześć meczów miało różny przebieg. Zdarzały się spotkania, w których zdecydowanie górowali brzeżanie (zwycięstwa 4:1 czy 3:0), ale bywały też potyczki bardzo wyrównane. Przeszłość pokazuje, że nasi piłkarze powinni się mieć na baczności do 90. minuty, a nawet dłużej, bo ekipa Foto-Higieny już trzykrotnie wydzierała nam punkty w samych końcówkach meczów.

Podobnie było jesienią. Żółto-niebiescy po dwóch trafieniach Michała Sypka prowadzili w Gaci 2:0 i nic nie zapowiadało tego, co wydarzy się w ostatnich minutach. Najpierw błąd brzeżan w defensywie, który pięknym strzałem wykorzystał Szczypkowski, a później faul w polu karnym i jedenastka wykorzystana przez Jaroszyńskiego spowodowały, że do Brzegu wróciliśmy z punktem. Ten remis odebraliśmy jak porażkę, bo inaczej być nie mogło.

Z ekipą spod Oławy mierzyliśmy się dotychczas sześciokrotnie. Bilans tych meczów to 2 zwycięstwa Stali, 3 remisy i jedna porażka (bramki 11:7).

Historia bezpośrednich spotkań:

20.10.2018: Foto-Higiena Gać - Stal Brzeg 2:1 (bramki: Wejerowski, Gałaszewski - Celuch)

15.05.2019: Stal Brzeg - Foto-Higiena Gać 1:1 (Cieślik - Wejerowski)

09.11.2019: Foto-Higiena Gać - Stal Brzeg 1:1 (Bartkowiak - Pożarycki)

22.08.2020: Stal Brzeg - Foto-Higiena Gać 3:0 (Sypek, Kamiński, Celuch)

03.04.2021: Foto-Higiena Gać - Stal Brzeg 1:4 (Hawryło - Bronisławski, Dychus, Kowalski, Podgórski)

04.09.2021: Foto-Higiena Gać - Stal Brzeg 2:2 (Szczpykowski, Jaroszyński - Sypek 2)