Historia meczów Stali z Polonią Bytom

Wielkimi krokami zbliża się kolejne spotkanie naszych piłkarzy w ramach III ligi. Tym razem Stalowcy na wyjeździe zagrają z wiceliderem tabeli - Polonią Bytom. Przypomnijmy więc w skrócie historię dotychczasowych spotkań pomiędzy tymi dwiema ekipami.

Od razu dodajmy, że ta historia nie jest szczególnie długa, a to z racji występów Polonistów na wyższych szczeblach rozgrywkowych przez wiele lat (w XXI wieku cztery sezony spędzone w Ekstraklasie). Pierwszy mecz pomiędzy brzeżanami a bytomianami odbył się dopiero w 2019 roku i nie wspominamy go najlepiej. Beniaminek III ligi wygrał wówczas w Brzegu 3:0, a wynik mógł być nawet znacznie wyższy.

Znacznie lepiej grało nam się z tym zespołem w poprzednim sezonie. Na terenie rywali przegraliśmy 0:1, ale żółto-niebiescy zasłużyli w końcówce przynajmniej na gola wyrównującego. W rundzie rewanżowej pojedynek też miał swoją wyjątkową dramaturgię. Przyjezdni prowadzili do przerwy 2:0, ale po zmianie stron Stal zdołała odrobić straty z nawiązką, wygrywając 3:2 i w udanych humorach kończąc sezon.

Ostatnie spotkanie Stali z Polonią miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Niestety w nim również górowali przeciwnicy, choć wcale nie musiało tak być. Przy stanie 0:2 wyborną okazję dla naszego zespołu zmarnował Leończyk, a przy wyniku 1:2 w słupek trafił Karol Danielik. Ostatecznie w doliczonym czasie Polonia zadała ostateczny cios i wygrała w Brzegu 3:1.

Łącznie rozegrane zostały cztery mecze pomiędzy Stalą a Polonią, z których żółto-niebiescy wygrali jeden pojedynek, a trzykrotnie schodzili z boiska pokonani (bramki 4:9 na korzyść rywali).

Historia bezpośrednich spotkań:

21.09.2019: Stal Brzeg - Polonia Bytom 0:3 (bramki: Lechowski, Stefański 2)

28.11.2020: Polonia Bytom - Stal Brzeg 1:0 (Krzemień)

19.06.2021: Stal Brzeg - Polonia Bytom 3:2 (Niemczyk, Bronisławski, Kowalski - Bedronka, Stefański)

08.09.2021: Stal Brzeg - Polonia Bytom 1:3 (Sypek - Krzemień, Płonka, Iwanek)

fot. www.brzeg24.pl