Historia meczów Stali z Zagłębiem II Lubin

Już w piątek zawodnicy Stali wyjazdowym meczem z Zagłębiem II Lubin zakończą sezon 2021/22. Przypomnijmy w skrócie dotychczasową historię spotkań pomiędzy tymi dwoma ekipami.

Pierwszy mecz miał miejsce w 2017 roku. Stalowcy znajdowali się wówczas na podium III ligi i śrubowali kapitalną serię meczów domowych (11 kolejnych zwycięstw z rzędu na Stadionie Miejskim w Brzegu). Niestety każda passa kiedyś się kończy, i naszą zakończyli właśnie piłkarze Zagłębia, którzy dość zaskakująco wygrali wówczas 2:1. W rundzie rewanżowej, w spotkaniu kończącym tamten sezon padł z kolei remis 1:1.

Inne pamiętne spotkanie odbyło się kilka miesięcy później, w sezonie 2017/18, i tu znów nie wspominamy go miło. Stal podejmowała lubinian i wydawało się, że pewnie zmierza po trzy punkty. Brzeżanie w 75. minucie prowadzili 3:1, ale wtedy wydarzyło się coś, czego przewidzieć nie mógł nikt. Mnożące się błędy w defensywie sprawiły, że w ostatnim kwadransie rywale trzykrotnie trafili do naszej siatki i wygrali w Brzegu 4:3.

W rundzie jesiennej obecnych rozgrywek przegraliśmy z Miedziowymi 1:2. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo źle, bo już po upływie nieco ponad 20 minut przegrywaliśmy dwoma bramkami po dublecie Kacpra Leszczyńskiego. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą otrzymał czerwoną kartkę i przez większość spotkania graliśmy w przewadze jednego zawodnika, lecz niewiele nam to pomogło. Ostatecznie kontaktowe trafienie zdobył Marcin Niemczyk, a w drugiej połowie biliśmy głową w mur i przegraliśmy z lubinianami 1:2.

Łączny bilans meczów Stali z Zagłębiem II to osiem pojedynków, z których wygraliśmy tylko raz, trzykrotnie remisowaliśmy i cztery razy przegrywaliśmy (bilans bramek 8:11).

Historia bezpośrednich spotkań:

19.11.2017: Stal Brzeg - Zagłębie II Lubin 1:2 (bramki: Sikorski - Spychała, Nowak)

16.06.2018: Zagłębie II Lubin - Stal Brzeg 1:1 (Mucha - Cieślik)

29.08.2018: Stal Brzeg - Zagłębie II Lubin 3:4 (Pożarycki, Celuch, Nowacki - Żmijewski, Borkowski 2, Nowak)

06.04.2019: Zagłębie II Lubin - Stal Brzeg 0:0

26.10.2019: Zagłębie II Lubin - Stal Brzeg 1:1 (Czuban - Wejerowski)

21.11.2020: Stal Brzeg - Zagłębie II Lubin 1:0 (Sypek)

12.06.2021: Zagłębie II Lubin - Stal Brzeg 1:0 (Chmarek)

06.11.2021: Stal Brzeg - Zagłębie II Lubin 1:2 (Niemczyk - Lepczyński 2)