Juniorzy: Raków wygrywa w Brzegu

Blisko miesiąc trwała przerwa od gry w naszej Akademii, ale w miniony weekend żółto-niebieska młodzież w końcu wznowiła rozgrywki. Zrobili to również juniorzy, którzy w ramach 8. kolejki Makroregionalnej Ligi zmierzyli się z liderującym w tabeli Rakowem Częstochowa. Nasi zawodnicy przegrali 0:4, ale ich postawą możemy być zbudowani. Na tle bardzo mocnego rywala przez większość meczu toczyli wyrównany bój, dopiero w ostatnich trzech minutach tracąc dwie bramki.

Można powiedzieć, że wynik jest nieco za wysoki. W pierwszej połowie bowiem brzescy juniorzy postawili się częstochowianom bardzo mocno. Efektem tego były strzały Stańko, kilka prób Łukasiewicza, uderzenie Kaczmara czy groźną akcję Dobrowolskiego. Żółto-niebieskim brakowało jednak precyzji. Goście również atakowali, mieli sporo stałych fragmentów gry, lecz do siatki trafili tylko raz, za sprawą płaskiego strzału z boku pola karnego.

Druga połowa była znacznie bardziej otwarta z obu stron. Z jednej strony szkoda, że Stalowcom nie udało się wykorzystać choćby jednej szansy, bo mieli je Podgórski, Wolny i Kaczmar. Z drugiej zaś strony Firek czterokrotnie wyciągał żółto-niebieskich z opresji, interweniując przy świetnych okazjach Rakowa. Przyjezdni po zmianie stron i tak trafiali do siatki. W 69. minucie podwyższyli oni na 2:0, w 88. minucie strzelili kolejną bramkę z rzutu karnego, natomiast w doliczonym czasie gry po naszej stracie ustalili wynik na 0:4.

Szansa na rehabilitację nadejdzie wyjątkowo szybko. Nasi zawodnicy już w czwartek będą odrabiać zaległości i na Stadionie Miejskim w Brzegu o godzinie 14:00 podejmą Karkonosze Jelenia Góra.

8. kolejka Makroregionalnej Ligi Juniorów (grupa C)

Stal Brzeg - Raków Częstochowa 0:4

Stal: Firek - Skrzyszowski (46' Kamiński), Kudra, Paszkowski, Dobrowolski, Bożek (61' Wolny), Szymczyk, Łukasiewicz (68' Jarosz), Podgórski, Stańko (68' Mozoła), Kaczmar. Trener Karol Fedunik.