Już wszystko jasne!

Co prawda rozgrywki III ligi zakończyły się już prawie dwa tygodnie temu, nasi zawodnicy oraz trenerzy przebywają na urlopach ale nie znaczy to, że w kwestii rozgrywek nie dzieje się nic. Wręcz przeciwnie, dopiero dzisiaj ostatecznie udało się „zamknąć” skład III Ligi grupy 3 i wydaje się że będzie to „piekielnie” mocny skład!

Zamieszanie w ustalaniu drużyn, które przystąpią do rozgrywek w sezonie 2019/2020 wynika z tego, iż Polonia Głubczyce, która wygrała rywalizację w IV Lidze Opolskiej – zrezygnowała z awansu co automatycznie sprawiło, iż drugą drużyną której ten awans przysługuje został LZS Starowice czyli wicemistrz opolskich rozgrywek wojewódzkich. Wszystko byłoby w porządku z tym, że początkowo LZS Starowice nie uzyskał licencji na grę (brak odpowiedniej liczby zespołów młodzieżowych oraz braki infrastrukturalne) i dopiero dzisiaj komisja przyznała możliwość gry starowiczan w rozgrywkach III Ligi. Problemy z licencją załatwiono podpisując list intencyjny z GZ LZS Grodków, co załatwiło problem z liczbą drużyn młodzieżowych oraz zaplanowano prace modernizacyjne na stadionie LZS-u. W tym czasie mecze domowe, zawodnicy LZS-u będą rozgrywali w Starowicach oraz w Grodkowie (mecze podwyższonego ryzyka).

W minionym tygodniu, wygrywając mecz barażowy z LKS Czaniec, awans zapewniła sobie także Polonia Bytom oraz Śląsk II Wrocław (w barażu dwukrotnie pokonując AKS Strzegom). Ostatnim beniaminkiem ligi został Falubaz Zielona Góra, który już dość dawno zapewnił sobie wygraną w lubuskich rozgrywkach wojewódzkich.

Nowymi drużynami w naszej grupie będą także spadkowicze z II Ligi a są to niebyle jakie drużyny! Najbardziej znanym i utytułowanym jest oczywiście Ruch Chorzów, który dostał licencję warunkową (z koniecznością spłaty zadłużenia do końca lipca). Ponadto w naszej grupie zagrają jeszcze ROW Rybnik oraz Rozwój Katowice.

Stawkę uzupełniają drużyny które w minionych rozgrywkach zapewniły sobie prawo gry w „nowej-starej” III Lidzie.

Ślęza Wrocław, Zagłębie II Lubin, Rekord Bielsko-Biała, Gwarek Tarnowskie Góry, Górnik II Zabrze, Ruch Zdzieszowice, Pniówek Pawłowice Śl, Piast Żmigród, Miedź II Legnica, Foto-Higiena Gać oraz oczywiście Stal.

Patrząc na skład naszej grupy, już dzisiaj można powiedzieć że będzie ona bardzo mocna ale i bardzo atrakcyjna dla kibiców. Pamiętajmy także, że nasza drużyna we wrześniu zagra mecz Pucharu Polski w którym może trafić na bardzo atrakcyjnego rywala.

W środę do klubu wracają nasi zawodnicy i w następnym także tygodniu można się spodziewać pierwszych ruchów transferowych.

Była, jest i będzie.