Kilka słów od Kamila Zalewskiego

Kamil Zalewski – 16.06.1989, waga: 70 kg wzrost: 176 cm, pomocnik, kluby: Polonia Bytom, Rozwój Katowice, Zagłębie Sosnowiec.

1. Na początku witamy w Stali i od razu pytamy dlaczego wybrałeś nasz klub?

K.Z - Słyszałem dużo dobrych opinii o klubie, organizacji i warunkach, byłem też otwarty na zupełnie nowe środowisko i doświadczenia. Po pierwszych treningach i meczu kontrolnym, poczułem, że drużyna ma potencjał i zdecydowałem, że to będzie dobry następny krok w mojej przygodzie z piłką.

2. Jaka jest Twoja ulubiona pozycja na boisku?

K.Z - Najlepiej czuję się w środku boiska, na pozycji 6 lub 8.

3. Jesteś nowym zawodnikiem i kibice w Brzegu mogą o Tobie za wiele nie wiedzieć. Proszę opisz swoją osobę, gdzie grałeś, Twoje mocne i może słabe strony?

K.Z - Jestem wychowankiem Polonii Bytom, w której spędziłem większość mojej przygody z piłką. Występowałem tam w rozgrywkach juniorskich, młodej ekstraklasy i II ligi. 2,5 roku spędziłem również w Rozwoju Katowice, gdzie świętowałem awans z III ligi do II ligi zachodniej. Miałem również roczny epizod w Zagłębiu Sosnowiec, gdzie też udało się awansować o ligę wyżej (z II do I). Jeśli chodzi o autocharakterystykę - chciałbym tego uniknąć. Wolałbym aby kibice i wszyscy związani z piłką w Brzegu sami wyrobili sobie o mnie opinię, dzięki moim dobrym występom. Prywatnie jestem mężem i za niedługo zostanę tatą. Mam wykształcenie wyższe - ukończyłem Fizjoterapię na AWF w Katowicach.

4. Jakie cele stawiasz przed sobą w nadchodzącej rundzie?

K.Z - Chciałbym szybko się zaaklimatyzować w nowym miejscu i wyrobić sobie solidną pozycję w drużynie, a co za tym idzie jak najbardziej pomóc zespołowi w odnoszeniu zwycięstw. Jest 17 meczów do rozegrania i moim celem jest wystąpić w każdym, w jak największym wymiarze czasowym. Jako środkowy pomocnik chcę mieć na swoim koncie zapisanych parę bramek i asyst.

5. Na co Twoim zdaniem stać naszą drużynę w rundzie wiosennej?

K.Z - Dopiero zaczynam poznawać drużynę, trenera jak i poszczególnych zawodników, ale już jestem w stanie powiedzieć, że to bardzo perspektywiczny zespół, który może jeszcze sporo namieszać w lidze i pokazać, że dobra sytuacja wyjściowa z jesieni to absolutnie nie był przypadek.

6. Czym oprócz piłki interesuje się Kamil Zalewski?

K.Z - Moim hobby są nowoczesne gry planszowe. Jest to jeden z moich ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. Gdy czasu jest trochę więcej, to uwielbiam podróżować po Polsce razem z moją żoną. Lubię chodzić do kina i przeczytać dobrą książkę.

7. Jaka liga jest twoją ulubioną i dlaczego?

K.Z - Uwielbiam oglądać ligę angielską ze względu na intensywność gry i wyrównany poziom

zespołów. Jest to chyba obecnie najcięższa liga świata. Oprócz tego moim ulubionym zespołem jest Manchester United.

8. Grałeś już w kilku klubach z wyższych lig więc wiele możesz powiedzieć o bazie sportowej o organizacji klubu. Jak na tym tle wygląda Stal?

K.Z - Na razie udało mi się skorzystać jedynie ze sztucznego boiska, aczkolwiek widać, że baza sportowa pozwala optymalnie rozwijać się zawodnikom. Już się nie mogę doczekać debiutu na głównej murawie stadionu. Daje się odczuć, że organizacyjnie klub jest przygotowany do występów w wyższych ligach. Oby to jak najszybciej nastąpiło!

Dziękuję za odpowiedź i życzę powodzenia w Stali!