Kolejna sparingowa wygrana

Trzeci mecz sparingowy przed nowym sezonem zakończył się kolejnym zwycięstwem. Piłkarze Stali pokonali IV-ligowy zespół Po-Ra-Wia Większyce 3:1. Spotkanie toczone w strugach deszczu nie było wielkim widowiskiem, podobnie z resztą jak gra żółto-niebieskich. Mecz był jednak dobrą okazją na sprawdzenie kolejnych zawodników oraz przetestowanie kwestii taktycznych.

Już w siódmej minucie sobotniego sparingu Stalowcy mogli wyjść na prowadzenie. Goście w Większyc zdołali wyjaśnić sytuację, wybijając piłkę z linii bramkowej po dużym zamieszaniu. W 13. minucie górną piłkę w szesnastkę zagrał Kamiński, a tam kuriozalne nieporozumienie obrońcy i bramkarza wykorzystał Dychus i strzałem na pustą bramkę otworzył wynik meczu. Kilkadziesiąt sekund później zakotłowało się w naszej szesnastce, a świetnie w tej sytuacji bronił Szady. W 27. minucie wynik powinien podwyższyć Celuch, ale po składnej akcji wycelował w słupek. Przed przerwą strzały oddawali jeszcze Kamiński, zawodnik testowany i ponownie Celuch, ale za każdym razem dobrze interweniował golkiper z Większyc. Goście mieli jedną dobrą szansę, ale obrońca Stali zdołał wybić piłkę zmierzającą w stronę bramki.

Po przerwie trener Domagała wymienił niemal całą jedenastkę. Tę część gry lepiej rozpoczęli brzeżanie. Próba testowanego zawodnika była niecelna, ale w 55' udało się podwyższyć wynik. Na prawym skrzydle szarżował Szymczyk i idealnie zagrał do zawodnika testowanego, który strzałem do pustej bramki zdobył drugiego gola. Kilkadziesiąt sekund później nasi obrońcy nie ustrzegli się błędu, z piłką w naszym polu karnym znalazł się Jędrzejczyk i pokonał Stitou. Dosyć szybko udało nam się przywrócić dwubramkowe prowadzenie. W szesnastce faulowany był Szymczyk, a rzut karny w 64. minucie pewnie wykorzystał Danielik. Do końca obie strony miały jeszcze kilka niezłych okazji, ale wynik nie uległ już zmianie. W najbliższą środę brzeżan czeka kolejna gra kontrolna z reprezentantem opolskiej IV ligi - o godzinie 18:00 Stalowcy na własnym obiekcie zmierzą się z GKS Głuchołazy.

Sparing nr 3

Stal Brzeg - Po-Ra-Wie Większyce 3:1 (Bramki: Dychus 13', zawodnik testowany 55', Danielik 64'k - Jędrzejczyk 56')

Stal - I połowa: Szady - Kowalski, zawodnik testowany, Maj, Jaros, zawodnik testowany, Kuriata, Danielik, Kamiński, Dychus, Celuch.

II połowa: Stitou - Łukawiecki, Sosna, Gajda, Danielik, Borycka, Szymczyk i czterech zawodników testowanych. Trener Marcin Domagała.