Michał Sypek wzmacnia Stal!

Dużym wzmocnieniem naszej drużyny powinien być młody, choć doświadczony środkowy pomocnik Michał Sypek (na zdjęciu po lewej), który trafia do Stali z Ruchu Zdzieszowice!

Michał urodził się 22 stycznia 1998 roku w Paczkowie, mierzy 1,81 m i waży 68 kg. Jego pierwszym klubem była miejscowa Sparta, w której występował w drużynach młodzieżowych oraz w zespole seniorów. Jako bardzo obiecujący i utalentowany zawodnik w 2015 roku przeniósł się do Odry Opole. Tam na szczeblu II i III ligi rozegrał łącznie 17 meczów i zdobył jedną bramkę. Na początku 2018 roku Michał został piłkarzem Ruchu Zdzieszowice. Na przestrzeni ostatnich trzech lat wystąpił tam w 54 meczach, strzelając trzy gole. W spotkaniach z brzeżanami również zdobył jedną bramkę, trafiając do siatki w pamiętnym półfinałowym meczu Pucharu Polski (2:2, 4:2 po karnych dla Stali).

Na treningach oraz w meczach kontrolnych Michał pokazał, iż zamierza walczyć o pierwszy skład i może odgrywać dużą rolę w naszym zespole. Witamy na żółto-niebieskim pokładzie!

fot. Mirosław Szozda/pilkaopolska.pl