Pniówek Pawłowice - Stal Brzeg 1:1

Ważny i cenny punkt zdobyli piłkarze Stali w sobotnim meczu 20. kolejki III ligi. Żółto-niebiescy zremisowali na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice 1:1, a gola na wagę jednego oczka w drugiej połowie zdobył Marcin Niemczyk.

Gospodarze weszli w sobotni mecz bardzo mocno i w pierwszych chwilach zdominowali brzeżan. Już w 7. minucie Pniówek mógł zdobyć bramkę, ale zawodnik miejscowych przeniósł piłkę metr nad poprzeczką. Niestety w trzy minuty później już przegrywaliśmy. Z lewego skrzydła w nasze pole karne dośrodkował Glapka, a próbujący piąstkować futbolówkę Amin trafił nią w przeciwnika. Ostatecznie przy próbie wybicia piłki na linii przez naszych obrońców wylądowała ona w siatce, a trafienie zostało zapisane Dawidowi Hanzlowi. Gospodarze prowadzili 1:0, a w kolejnych minutach stwarzali kolejne okazje. Strzał Glapki obronił Stitou, a uderzenie Spratka minęło słupek naszej bramki. Żółto-niebiescy rozkręcali się wraz z upływem czasu. W 29. minucie dobre podanie w polu karnym otrzymał Celuch, lecz nie zdołał zmieścić piłki przy bliższym słupku. Przed zmianą stron to nasz zespół był aktywniejszy w ofensywie. Dychus w ostatniej chwili został powstrzymany w szesnastce rywali, a dwa uderzenia Bronisławskiego minęły bramkę rywali. Przed przerwą nie udało się wyrównać, ale niezła końcówka dawała nadzieję na zmianę rezultatu w drugiej połowie.

W drugich 45 minutach nasi zawodnicy "siedli" na rywalach. Pniówek momentami nie potrafił opuścić własnej połowy i kopał futbolówką po autach, zaś sytuacji bramkowych stwarzał sobie jak na lekarstwo. Więcej z gry mieli Stalowcy. W 59. minucie po sprytnie rozegranym rzucie rożnym Bronisławski uderzył nad poprzeczką. Nasza drużyna zbierała sporo piłek, lecz do pewnego momentu nie potrafiła stworzyć sobie wielu groźnych sytuacji, mimo, że momentami kotłowało się w polu karnym miejscowych. Na trafienie wyrównujące czekaliśmy do 71. minuty. Wtedy to sprawy w swoje ręce wziął Dominik Bronisławski, minął przeciwnika i wjechał w pole karne, gdzie został zatrzymany faulem. Arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Marcin Niemczyk i w Pawłowicach mieliśmy remis 1:1. Brzeżanie próbowali kontrować, lecz gospodarze umiejętnie szybkie akcje przerywali, za co w całym meczu zarobili aż siedem żółtych kartek. Do końca spotkania obie ekipy miały po jednej okazji - Pniówek w 76. minucie, zaś żółto-niebiescy w doliczonym czasie gry, kiedy to Celuch główkował obok słupka.

Wydaje się, że remis w dzisiejszym meczu nie krzywdzi żadnej z drużyn. Cieszyć może nas charakter zespołu w drugiej połowie, kiedy to kolejny raz musieliśmy gonić wynik i kolejny raz udało się wyszarpać remis. Brawo i oby w sobotę było już za trzy punkty, bo w zwycięstwo w derbach będzie smakować wyjątkowo.