Podsumowanie 7 kolejki III Ligi.

Za nami 7 kolejka, w której Stal pokonała Górnika Wałbrzych i pozostała na drugim miejscu w tabeli. Po tej serii gier możemy (wraz ze Skrą Częstochowa), pochwalić jeszcze jednym tytułem – najlepszej defensywy! Obie drużyny straciły po 5 goli.

W Wałbrzychu Stal stworzyła sobie kilka wyśmienitych sytuacji natomiast gospodarze mieli dwie (rzuty karne). My wykorzystaliśmy dwie a Górnik jedną i dlatego wracaliśmy z Wałbrzycha w wyśmienitych humorach.

Górnik Wałbrzych – Stal 1:2

( G. Michalak – Żegleń, Kulczycki)

W hitowym meczu Ruch wysoko przegrał z GKS 1962 Jastrzębie aż 1:4 i tym samym nie zrehabilitował się za wiosenną porażkę w Jastrzębiu. Dla GKS, drugiego hat tricka z rzędu ustrzelił Caniboł, który przewodzi klasyfikacji strzelców.

Ruch Zdzieszowice – GKS 1962 Jastrzębie 1:4

(Czapliński – Caniboł x 3, Zajączkowski)

W meczu dwóch śląskich drużyn Górnik II Zabrze, grający „młodzieżowcami” zremisował z jednych z faworytów do awansu Rekordem Bielsko-Biła 0:0. Mecz ten był bardzo wyrównany i remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem.

Górnik II Zabrze – Rekord Bielsko-Biała 0:0

Gładkie i zasłużone zwycięstwo odniosła w Zielonej Górze, Ślęza, która pokonała Falubaz 3:0. Wygrana jak najbardziej zasłużona co podkreślili obaj trenerzy. Ślęza jest już trzecia w tabeli.

Falubaz Zielona Góra – Ślęza Wrocław 0:3

(Niewiadomski, Firlej, Jakubczyk)

Słabo, jak do tej pory radzi sobie inny z faworytów bielska Stal, która tym razem uległa Olimpii w Kowarach. Kowarzanie zanotowali drugą wygraną z rzędu i uciekają ze strefy spadkowej. Stal z ośmioma punktami i jednym meczem zaległym zajmuje 11 miejsce.

Olimpia Kowary – Stal Bielsko-Biała 1:0

(Gałach)

Nudny mecz zobaczyli kibice w Częstochowie gdzie Skra bezbramkowo zremisowała z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. W meczu tym górą był taktyka grania na „zero z tyłu”, ale kibicom nie mogło się to podobać.

Skra Częstochowa – Pniówek Pawłowice Śląskie 0:0

Mecz dolnośląskich ekip ze Żmigrodu i Polkowic zakończył się podziałem punktów. Z remisu 2:2 bardziej mogą się cieszyć gospodarze, którzy powoli uciekają ze strefy spadkowej. KGHM ZANAM wciąż pod kreską.

Piast Żmigród – KGHM ZANAM Polkowice 2:2

(Celuch, Furta – Karmelita, Azikiewicz)

Pierwszą wygraną w sezonie odniósł Śląsk II Wrocław, który pewnie pokonał rezerwy Miedzi Legnica 2:0.

Śląsk II Wrocław – Miedź II Legnica 2:0

(Matusik, Kotfas)

Wciąż bez wygranej natomiast pozostaje Lechia Dzierżoniów, która remis z Unią Turza Śląska uratowała już w doliczonym czasie gry.

Lechia Dzierżoniów – Unia Turza Śląska 1:1

(Niewiadomski – Kulczyk)

W 7 kolejce padło 20 goli co daje średnią 2,2 gola na mecz. Gospodarze wygrali dwa mecze a goście trzy. Zanotowano również 4 remisy.