Podsumowanie okresu przygotowawczego

W najbliższą niedzielę meczem ze Ślęzą Wrocław (ul. Sztabowa, Wrocław) Stal zainauguruje rundę wiosenną w III Lidze. Do tego spotkania nasi zawodnicy przygotowywali się od 04.01.2018, kiedy to po raz pierwszy spotkali się na treningu. W tym czasie rozegrali także dziewięć meczów sparingowych z których przegrali tylko jeden.

1. Śląsk II Wrocław 5:5 (Zaremba, Szymkowiak, Maj, Bronisławski, Nowacki)

2. Czarni Jelcz-Laskowice 7:2 (Januszkiewicz, Żmuda, Zaremba, Sikorski, Gajda, Dychus, Szymkowiak)

3. Rozwój Katowice 1:2 (Nowacki)

4. MKS Kluczbork 4:2 (Gajda, Lipiński, Zaremba x2)

5. ROW 1964 Rybnik 1:1 (Zaremba)

6. Ruch Zdzieszowice 1:0 (Bronisławski)

7. Agroplon Głuszyna 2:0 (Bronisławski, Lipiński)

8. KKS Kalisz 3:1 (Bronisławski x2, Lipiński)

9. Apis Jędrzychowice 2:1 (Nowacki, Lipiński)

Jak wiadomo w meczach sparingowych wynik jest sprawą drugorzędną a głównym ich celem jest zgranie drużyny i przećwiczenie różnych wariantów gry i ustawienia. Realnie patrząc gra Stali w mijającym okresie przygotowawczym wyglądała dobrze a fragmentami nawet bardzo dobrze. Zwłaszcza na tle wyżej notowanych rywali byliśmy dla nich co najmniej równorzędnym przeciwnikiem. No ale wiadomo że wszystko zweryfikuje liga a początek rozgrywek mamy bardzo ciężki. Jak to w piłce, może być różnie ale jednego możecie być pewni – że NIE ODPUŚCIMY! W każdym meczu będziemy grali o pełną pulę!

„Była, jest i będzie”