Podsumowanie XXV kolejki.

Sypnęło niespodziankami w 25 kolejce. Największa to chyba przegrana u siebie Starowic ze Śląskiem Łubniany oraz Gogolina ze Startem.  W meczu o 6 punktów, Olimpia wygrała z Paczkowem na ich terenie.

Stal wybrała się do Krasiejowa gdzie przyszło jej walczyć o kolejne punkty z KS. Wiadomo że na wąskim boisku ( a taka płyta jest w Krasiejowie) lepiej się bronić niż atakować co na pewno pomagało miejscowym. Do przerwy mecz wyrównany, po przerwie drugi bieg Stali i 3:1! Wygraną dał nam ostatnio niezawodny duet Jaworski, Bonar. Ale brawa dla całej drużyny, bo walczyli chłopaki nie tylko z KS ;-)

KS Krasiejów – Stal 1:3

(Słupik – Jaworski x 2, Bonar)

Wicelider tabeli Polonia Głubczyce, tylko zremisowała w Kędzierzynie-Koźlu z Chemikiem 0:0. Drużyną lepszą byli gospodarze ale nie zdołali strzelić choćby jednej bramki.

Chemik Kędzierzyn-Koźle – Polonia Głubczyce 0:0

Na trzecie miejsce w tabeli wskoczył OKS Olesno, który po bramce „stadiony świata” Kowalczyka, pokonał w hitowym meczu Małąpanew Ozimek 1:0. Jak relacjonuje strona OKS był to typowy mecz walki z gatunków tych do pierwszej bramki. OKS kontynuuje serię nieprzegranych meczów i ma ich już 7 a Ozimek przegrał po raz pierwszy od 6 meczów.

OKS Olesno – Małapanew Ozimek 1:0

(Kowalczyk)

Na czwarte miejsce w tabeli powróciło PO-RA-WIE Większyce, które pokonało w Prudniku Pogoń 2:1. Mecz ten mógł potoczyć się inaczej ale przy stanie 1:1, Pogoń nie wykorzystała rzutu karnego. Nie idzie wiosną Pogoni, która w ośmiu meczach zdobyła 6 punktów, przez co oddala się podium tabeli.

Pogoń Prudnik – PO-RA-WIE Większyce 1:2

(Forma – Kierdal, Jędrzejczyk)

Kolejny słaby mecz rozegrał LZS Starowice, który przegrał u siebie ze Śląskiem Łubniany. Wygraną gościom dali weterani Tracz i Gnoiński, pokazując tym samym że nie składają broni w walce o utrzymanie.

LZS Starowice – Śląsk Łubniany 0:2

(Tracz, Gnoiński)

W Namysłowie Start sprawił miłą niespodziankę swoim kibicom, pokonując faworyzowany MKS Gogolin 1:0. Gogolin tym samym nie wygrał już szóstego kolejnego meczu, natomiast Start zdobył już 11 punktów wiosną, niemal podwajając swój jesienny dorobek punktowy (12).

Start Namysłów – MKS Gogolin 1:0

(Ławrinenko)

W niezwykle istotnym meczu w dole tabeli, Olimpia Lewin Brzeski wygrała w Paczkowie ze Spartą 2:1. Tym zwycięstwem Olimpia wyprzedziła swoich wczorajszych rywali w tabeli i wskoczyła na 15 miejsce. Sparta natomiast notuje trzecią kolejną przegraną i jej sytuacja robi się coraz gorsza.

Sparta Paczków – Olimpia Lewin Brzeski 1:2

(Michaliszyn – Tomaszewski x2)

W ostatnim sobotnim meczu tej kolejki, Skalnik pokonał u siebie Czarnych Otmuchów i wskoczył na 10 miejsce w tabeli. Wygrana nie przyszła łatwo ale trzy punkty są. W sobotę czeka ich o wiele trudniejsze zadanie – mecz z liderem!

Skalnik Gracze – Czarni Otmuchów 4:2

(Maryszczak, Fabiszewski, Płaza, Rychlik – Iliasz, Chodorski)

W rozegranych w niedziele derbach gminy Dobrzeń Wielki niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli gospodarze LZS Kup, pokonując 2:1 TOR Dobrzeń Wielki. Była to pierwsza wygrana LZS w rundzie wiosennej, która powinna dać im chwilę spokoju w walce o utrzymanie. O spokoju na razie nie mogą mówić w Dobrzeniu a ich drużyna jest jedyną, która nie odniosła jeszcze wygranej w rundzie wiosennej (nie licząc walkowera z Olimpią).

LZS Kup – TOR Dobrzeń Wielki 2:1

(Kampa, Bojar – Komor)

W 25 kolejce padło 23 gole co daje średnio 2,55 gola na mecz. W klasyfikacji strzelców prowadzi Bawoł, a na trzecie miejsce wskoczył Tomasz Jaworski, który zdobył w tej kolejce dwie bramki.