Potwierdzić wysoką formę. Stalowcy zagrają w Legnicy (ZAPOWIEDŹ)

Runda wiosenna rozgrywek trzecioligowych rozhulała się na dobre. Batalia o utrzymanie trwa w dole tabeli i wydaje się, że żaden zespół nie złożył jeszcze broni. Podobnie jest w przypadku czołowej czwórki, choć tam znacznie więcej może wyjaśnić się w najbliższy weekend, kiedy Ruch Chorzów zmierzy się z Polonią Bytom. Swoje zadanie do wykonania w sobotnie popołudnie będą mieć również żółto-niebiescy, którzy zagrają w Legnicy z rezerwami Miedzi. Po dwóch zwycięstwach z rzędu humory w drużynie znacząco się poprawiły, podobnie z resztą jak sytuacja w tabeli. Ewentualne zwycięstwo może zapewnić nam awans nawet na 7. lokatę!

Rezerwy legnickiej drużyny istnieją już od kilkunastu lat i mają na celu ogrywanie młodzieży z miejscowej Akademii, których nieraz wzmacniają również zawodnicy z pierwszej drużyny. Największym sukcesem "dwójki" Miedzi jest awans do III ligi w sezonie 2014/15 oraz zwycięstwo w wojewódzkim Pucharze Polski rok później. Poprzedni sezon ekipa trenera Wojciecha Robaszka zakończyła na 13. miejscu III ligi z dorobkiem 22 punktów, na które złożyło się 5 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek.

W obecnych rozgrywkach druga drużyna Miedzi radzi sobie jeszcze gorzej, przez co balansuje na granicy strefy spadkowej. Dopiero w ubiegłym tygodniu legniczanie przełamali fatalną serię ośmiu meczów bez zwycięstwa, pokonując ROW 1964 Rybnik 3:1. Słabe wyniki zespołu miały z resztą wpływ na roszady na ławce trenerskiej. Naszych sobotnich rywali w tym sezonie prowadziło już trzech trenerów - Wojciech Robaszek w październiku przestał pełnić tę funkcję, zajmując się rozwojem miejscowej Akademii. Jego miejsce zajął Marcin Płuska, ale po serii złych wyników w kwietniu stery przejął Wojciech Łobodziński, były reprezentant Polski.

W zasadzie ciężko ocenić ostatnie zmiany kadrowe w tym zespole. Miedź w drugiej drużynie stara się ogrywać młodych zawodników i wprowadzać ich do piłki seniorskiej. Wśród nich nie brakuje zarówno Polaków, jak i młodych obcokrajowców (np. Brazylijczyków czy Portugalczyków). W kadrze "dwójki" znajdziemy również kilku piłkarzy zgłoszonych z pierwszoligowej drużyny, np. Grzegorza Bartczaka, Michała Bednarskiego, Krzysztofa Drzazgę, Kamila Zapolnika czy Pawła Zielińskiego. Generalnie do trzecioligowych rezerw Miedzi zostało zgłoszonych - uwaga - aż 74 zawodników!

Pytanie, czy w tym przypadku ilość przekłada się w jakość. Po 25 rozegranych meczach legniczanie zajmują 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów (7 zwycięstw, 6 remisów, 12 porażek, bilans bramek 29:40). Na swoich obiektach druga drużyna Miedzi gra znacznie lepiej, gdyż zdobyła tam aż 16 oczek. Najskuteczniejszym strzelcem tego zespołu jest Igor Lewandowski (4 bramki), gdyż mający na swoim koncie osiem trafień Maciej Koziara zimą odszedł do GKS-u Bełchatów. Dodajmy jeszcze, że Stal ma w swoim dorobku 32 punkty i zajmuje 11. pozycję w tabeli, a po minionej kolejce najlepszym strzelcem żółto-niebieskich jest Marcin Niemczyk (5 goli).

Legniczanie są dla naszego zespołu bardzo niewygodnym rywalem. Spośród ośmiu dotychczas rozegranych spotkań wygraliśmy z Miedzią tylko raz, do tego trzykrotnie remisowaliśmy i aż cztery razy schodziliśmy z boiska pokonani. Ostatnie dwa mecze wyglądały już nieco lepiej i kończyły się remisami 1:1. W rundzie jesiennej byliśmy jednak bardzo blisko zwycięstwa, gdyż dopiero w ostatniej akcji meczu po samobójczym trafieniu Damiana Celucha goście wyrównali, wywożąc z Brzegu punkt.

2016/17 Stal Brzeg - Miedź II Legnica 0:2
2016/17 Miedź II Legnica - Stal Brzeg 2:1
2017/18 Miedź II Legnica - Stal Brzeg 0:1
2017/18 Stal Brzeg - Miedź II Legnica 0:0
2018/19 Miedź II Legnica - Stal Brzeg 5:0
2018/19 Stal Brzeg - Miedź II Legnica 1:2
2019/20 Miedź II Legnica - Stal Brzeg 1:1
2020/21 Stal Brzeg - Miedź II Legnica 1:1

Ostatnie dwa zwycięstwa podbudowały naszą drużynę i dodały jej wiary. Mamy nadzieję, że w sobotę uda się kontynuować dobrą serię i potwierdzić, że żółto-niebiescy celują w górną połówkę tabeli. Jak historia pokazuje, z Miedzią nigdy nie grało nam się przyjemnie i nie zakładamy, aby tym razem miało być inaczej. Pozostaje nam trzymać kciuki za żółto-niebieski zespół! Dodajmy w tym miejscu, że mecz jako sędzia główny poprowadzi Pan Maciej Mikołajewski z Lubuskiego Kolegium Sędziów. Gospodarze nie informują o planowanej transmisji, dlatego zachęcamy do śledzenia naszego Facebooka, gdzie będziemy na bieżąco informować o zmianie wyniku.

27. kolejka III ligi (grupa 3)

Miedź II Legnica - Stal Brzeg

24.04.2021 (sobota), godz. 13:00

Boisko przy ul. Sportowców 1

Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Fot. www.miedzlegnica.eu